اخبار نساجی

كشتار سالانه ۳۰ هزار شتر در كشور

معاون وزیر جهاد كشاورزی و رییس سازمان دامپزشكی كشور از كشتار سالانه حدود ۳۰ هزار نفر شتر در كشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه خراسان، سیدمحسن دستور در مراسم افتتاح اولین كنگره ملی شتر كه در محل هتل پردیسان مشهد برگزار شد، با اشاره به اینكه پس از استان اصفهان، خراسان رضوی دومین استان به لحاظ كشتار شتر در كشور است، عنوان كرد: استحصال گوشت شتر سالیانه در كشور حدود ۵ هزار تا شش هزار تن است.

وی با اشاره به اینكه مصرف گوشت شتر در سبد خانوار بسیار پایین است، تصریح كرد: باید راهكارها و برنامه های ویژه ای در دستور كار قرار گیرد تا حجم مناسب و ایده آلی از گوشت مصرفی خانوارها از گوشت شتر تامین شود؛ بیماری های رایجی كه در این حیوان وجود دارد در طی سال های گذشته شناسایی شده و اقدامات خوبی در راستای درمان آن ها انجام گرفته است.

معاون وزیرجهادكشاورزی اضافه كرد: با توجه به استعداد و توانی كه در كشور موجود است متاسفانه پیشرفت مناسبی در رابطه با پرورش و رشد شتر نداشته ایم كه باید مقدمات كار برای عملكردهای بهتر و ارزشمندتر انجام شود.

وی نظارت های بهداشتی بر فرآورده های شتر را در كشتارگاه ها از موارد مهم دانست و گفت: در حال حاضر میزان تولید شیر شتر بسیار اندك است كه این رقم را با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل هایی كه داریم باید افزایش دهیم. پروتکل های بهداشتی بین کشورهای منطقه و کشورهای همسایه امضا شده تا موضوع کنترل بیماری های ترددی را پیگیری کنیم.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن