اخبار

كالاهاي عرضه شده در واحدهاي صنفي برچسب داشته باشد

معاون نظارت و بازرسي سازمان بازرگاني خراسان شمالي گفت: كالاهاي عرضه شده در واحدهاي صنفي حتما بايد برچسب داشته باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد، حبيب‌الله عطاردي صبح امروز در نشست طرح نظارت ويژه نوروز اظهار داشت: بازرسان سازمان در اين زمينه مي‌بايست نظارت‌هاي خود را بيشتر تا در صورت مشاهده با متخلفان برخورد شود.
وي با اشاره به اينكه طرح ويژه نوروز از ۱۰ اسفند آغاز و تا ۱۰ ارديبهشت سال آينده ادامه خواهد داشت، تصريح كرد: بر اين اساس تلفن ۱۲۴ در تمام شهرستان‌ها فعال بوده و آماده رسيدگي به شكايات شهروندان هستند.
عطاردي عدم صدور فاكتور، افزايش قيمت‌ها و … را از ديگر تخلفات واحدهاي صنفي برشمرد كه مشمول جرائم خواهند بود.

وي با اشاره به اينكه طرح‌هاي نظارتي در دو بخش كالا و خدمات انجام مي‌شود، اظهار داشت: در گروه اول گوشت قرمز، گوشت سفيد، پنير، كره، برنج، انواع حبوبات، ماكاروني، رب گوجه فرنگي، ميوه جات قرار دارند.
معاون نظارت و بازرسي سازمان بازرگاني خراسان شمالي همچنين شوينده‌ها، سيمان، مصالح ساختماني، كاغذ و لاستيك را در گروه دوم طرح نظارتي ويژه نوروز عنوان كرد.
وي با بيان اينكه براي دسترسي عموم مردم به كالاهاي اساسي و موردنياز فروش فوق‌العاده واحدهاي صنفي در قالب نمايشگاه عرضه مستقيم كالا پيش‌بيني شده است، تصريح كرد: اين نمايشگاه‌ها در سطح تمام شهرستان‌ها برگزار مي‌شود.
عطاردي با اشاره به برگزاري نمايشگاه فروش بهاره در شش شهرستان‌ استان گفت: اين نمايشگاه‌ها با همكاري مجامع امور صنفي و همچنين ادارات بازرگاني اين شهرستان‌ها در آستانه ايام نوروز برگزار مي‌شود.
وي تصريح كرد: در اين نمايشگاه‌ها پوشاك، كفش، اقلام غذايي و خوراكي، خشكبار و … به قيمت مناسب عرضه مي‌شود.

معاون نظارت و بازرسي سازمان بازرگاني خراسان شمالي همچنين با اشاره به اينكه نمايشگاه فروش بهاره در بجنورد از ۱۲ اسفند در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي اين استان برگزار مي‌شود، گفت: اين نمايشگاه در فضايي به وسعت بيش از ۲ هزار متر مربع برگزار و تمام تمهيدات به منظور اياب و ذهاب شهروندان فراهم شده است.
وي زمان برپايي اين نمايشگاه در شهرهاي شيروان، اسفراين، جاجرم و فاروج را از ۱۵ اسفند ماه جاري اعلام كرد و گفت: اين نمايشگاه‌ها به مدت ۱۰ روز برپا خواهد بود.
عطاردي اظهار داشت: همزمان با برپايي اين نمايشگاه‌ها بازرسان سازمان بازرگاني نيز فعال بوده و نظارت‌هاي لازم را در مورد اجناس عرضه شده خواهند داشت.
برپايه اين خبر، اين نشست كه در سازمان بازرگاني اين استان برگزار شد، اعضاي طرح نوروزي استان شركت داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن