اخبار نساجی

قیمت‌ آهن و فولاد بازهم کاهش می یابد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تولیدکنندگان سیمان، فولاد و سایر کالاها باید دلایل کارشناسی خود را برای افزایش قیمت به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کنند.

ایلنا: وزیر بازرگانی با اشاره به افزایش قیمت فولاد و آهن در روزهای گذشته گفت : برخی شرکت‌های فولادی با عرضه بیشتر، به تعادل‌ قیمت آن کمک کردند.
به گزارش ايلنا، مهدی غضنفری از دیگر اقدامات برای مقابله با گران شدن قیمت فولاد را تامین فولاد مورد نیاز مسکن مهر از دیگر منابع اعلام کرد و گفت : مسئولان مسکن مهر تصمیم گرفته‌اند با کمک بخش خصوصی فولاد نیاز خاص خود را با واردات تامین کنند.

غضنفری اظهار داشت : با اجرای این برنامه‌ها، عرضه با تقاضا هماهنگ می شود و قیمت‌ها بازهم کاهش می‌یابد.
وزیر بازرگانی با تاکید بر اینکه قبل از تاییدیه ‌های لازم، هرگونه تغییر قیمت تخلف محسوب می‌شود ، گفت: تولیدکنندگان سیمان، فولاد و سایر کالاها باید دلایل کارشناسی خود را برای افزایش قیمت به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کنند.

غضنفری از تولیدکنندگانی که به دلیل بالا رفتن قیمت مواد اولیه در بازارهای جهانی یا افزایش قیمت حامل‌های انرژی متقاضی افزایش قیمت هستند ، خواست قبل از هرگونه اقدام، مسیر قانونی را طی کنند.
وزیر بازرگانی درباره مشکلات مطرح‌شده از سوی تولیدکنندگان سیمان مبنی بر افزایش هزینه‌های تولید آنها به دلیل بالا رفتن قیمت حامل‌های انرژی بویژه سوخت مازوت (بدلیل استفاده نکردن از سوخت گاز در نتیجه نبود این انرژی در محل واحد تولیدی) نیز گفت: مقرر شد این تولیدکنندگان مدارک خود را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کنند تا بررسی‌ و نظر نهایی این سازمان اعلام شود.

hinza chemical تبلیغات

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان سیمان نباید با نگهداری سیمان به گونه‌ای که شائبه احتکار داشته باشد، باعث گرانی شوند، تاکید کرد: هم‌اکنون بازار نیازمند سیمان است و نباید مانع از توزیع آن شد.
وزیر بازرگانی با یادآوری نظارت دائم و بازرسی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در سطح تولید و عرضه گفت: در صورت مشاهده هرگونه انبار کردن سیمان در برخی واحدهای تولیدی یا توزیعی با آنها به شدت برخورد می‌شود.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن