اخبار نساجی

قيمت شير نايلوني باز هم تغيير مي‌كند؟!

 

قيمت شير نايلوني باز هم تغيير مي‌كند؟!

در اخبار اعلام شده بود كه پس از ورود دولت به موضوع شير، اغلب توليدكنندگان قيمت‌ها را به حالت قبل برگردانده‌اند، ولي اين اصلاح در قيمت شيري ايجاد شده كه ديگر در بازار به ندرت يافت مي‌شود.

از سوي ديگر گزارش‌هاي رسيده حاكي از آن است كه قيمت اين نوع شير (نايلوني) نيز به روال سابق برمي‌گردد. به عنوان نمونه شركت پگاه اعلام كرده كه شير يك ‌كيلويي پلاستيكي خود را كه البته ۹۰۰ گرمي است و در حال حاضر ۷۵۰ تومان به فروش مي‌رساند، از اين پس ۹۰۰ تومان عرضه خواهد كرد، چون قيمت ۷۵۰ تومان كفاف هزينه‌هاي تهيه اين شير را نمي‌دهد.

حسين صالحي – رييس اتحاديه فروشندگان لبنيات تهران، در اين باره گفت: شركت پگاه اعلام كرده كه فروش شير پلاستيكي به قيمت ۷۵۰ تومان كفاف هزينه‌هايش را نمي‌دهد و توليد و عرضه اين شير هزينه‌هاي جانبي ديگري نيز مثل بسته‌بندي، حمل و امثال آن را دارد و از سويي اين شير را از دامدار به قيمت ۹۰۰ تومان خريداري مي‌كنند.

وي درباره شيرهاي پاك، ميهن و كاله نيز گفت: پگاه دولتي است، ولي اين‌ها خصوصي هستند و بيشتر در زمينه بستني فعاليت مي‌كنند. يا شيرهاي پاكتي توليد مي‌كنند كه تعرفه دولتي ندارد و شيرهاي پلاستيكي را خيلي كمتر توليد مي‌كنند.

اظهارات فوق در حالي است كه مشاور انجمن صنايع فرآورده‌هاي لبني ايران نيز در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اينكه كارخانه‌هاي فرآوري كننده، شير خام را با قيمت حداقل ۸۰۰ تومان دريافت مي‌كنند، خاطرنشان كرد: در اين شرايط كارخانه چگونه مي‌تواند شير خام را با قيمت بيش از ۸۰۰ تومان دريافت كرده و پس از فرآوري با قيمت ۷۵۰ تومان عرضه كند؟

وي ادامه داد: در اين شرايط اگرچه دولت يارانه‌اي بابت شير به كارخانه‌ها پرداخت نمي‌كند، اما پگاه جهت همراهي با دولت شير نايلوني را با اين قيمت توليد و توزيع كرد، اما برخي ديگر از كاخانه‌هاي فرآوري كننده اساسا توليد و عرضه اين محصول را قطع كردند.

حسين چمني تصريح كرد: در اين شرايط دولت بايد با تامين علوفه مورد نياز، شرايط كاهش قيمت شير خام را فراهم كند، زيرا نبايد از توليدكنندگان انتظار داشت كه محصول خود را با ضرر توليد و روانه بازار كنند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن