اخبار فرش ماشینی

قطعه‌سازي، نساجي و پليمر شاهد بيشترين حضور زنان صنعت‌كار

مشاور امور بانوان وزارت صنايع با بيان اينكه حدود ۳۰ درصد مجموعه صنعت و معدن كشور را زنان تشكيل مي‌دهند، گفت: بيشترين حضور زنان در بخش صنعت و معدن در صنايع غذايي و آشاميدني، پليمر، نساجي و قطعه‌سازي است.

ثريا ظفري در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» با بيان اينكه در بخش صنعت زنان متخصص زيادي حضور دارند، اظهار داشت: كارخانه‌هايي در كشور وجود داند كه در حدود ۹۹ درصد از افراد شاغل در آنها يعني مسئولان و كارگران را زنان تشكيل مي‌دهند.

وي ادامه داد: زنان حتي در مشاغلي كه خشن به نظر مي‌رسد مانند كار در معادن حضور دارند و بسياري از زنان در كشور به بهره‌برداري از معادن مشغول هستند.

فرش ماشینی خوب تبلیغات

مشاور امور بانوان وزارت صنايع با بيان اينكه حدود ۳۰ درصد مجموعه صنعت و معدن كشور را زنان تشكيل مي‌دهند، افزود: بيشترين حضور زنان در بخش صنعت و معدن در صنايع غذايي و آشاميدني، پليمر، نساجي و قطعه‌سازي است.

* پايش سلامت زنان شاغل در وزارت صنايع

ظفري در ‌خصوص برنامه‌هاي سال جاري اداره امور بانوان وزارت صنايع و معادن گفت: امسال بر اساس قول مساعد وزير صنايع، طرح پايش سلامت زنان شاغل در وزارت صنايع و ۷ سازمان زيرمجموعه آن را اجرا خواهيم كرد البته ما حدود دو سال پيش طرح پايش سلامت زنان سرپرست خانوار وزارت صنايع را انجام داده بوديم.

وي عنوان كرد: امسال نيز سلامت زنان را به لحاظ سرطان‌هاي شايع در ميان آنها بررسي مي‌كنيم كه پس از انعقاد قرارداد با دانشگاه علوم پزشكي تهران، اين طرح را با اعتباري در حدود ۲۰ ميليون تومان اجرا خواهيم كرد.

* قطع بودجه طرح رحمت در شاخه كارگري

مشاور امور بانوان وزارت صنايع افزود: بودجه اجراي طرح رحمت در شاخه كارگري امسال از سوي مركز امور زنان قطع شد و اين طرح كه در راستاي تحكيم بنيان خانواده بود، امسال اجرا نمي‌شود.

ظفري گفت: در سال ۸۹ حدود ۹۶ هزار نفر از شاخه كارگري را تحت آموزش طرح رحمت قرار داديم؛ اين كلاس‌ها كه در راستاي تحكيم بنيان خانواده بود بعد از گذشت ۴ سال در تمام استان‌ها نتايج خوبي را در جهت تحكيم بنيان خانواده‌هاي كارگران داشت اما اگر بودجه اين طرح قطع شود اين كار نيمه تمام مي‌ماند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن