اخبار فرش ماشینی

قاچاق کالا موجب نابودي منابع توليد‎ ‎مي‌شود‎ ‎

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

جانشين کميسيون مبارزه با قاچاق‎ ‎کالا استان سيستان و بلوچستان گفت: رشد فزاينده پديده قاچاق زمينه نابودي و فلج شدن‎ ‎منابع توليدي را فراهم مي‌کند‎. ‎

‏ “جلال سياح”روز درگردهمايي سراسري روساي کميسيون هاي مبارزه‎ ‎با قاچاق کالا و ارز استان‌هاي سراسر کشور با بيان تاثير عوامل متعدد در شدت و ضعف‎ ‎قاچاق، گفت: شيب قيمت به هر سمتي که باشد همه عوامل مانند شدت تقاضا، شرايط اقتصادي‎ ‎اجتماعي منطقه و غيره سبب بروز قاچاق کالا مي شوند‎.
‎وي سپس با ارايه گزارشي‎ ‎درباره قاچاق مشروبات الکلي و قاچاق کالا در سواحل اين استان، گفت: اثرات زيانبار‎ ‎قاچاق در منطقه مشهود است و موجب شده بسياري از عوامل مولد و فعال تبديل سربار‎ ‎شوند‎.
‎به اعتقاد جانشين کميسيون مبارزه با قاچاق کالا استان سيستان و بلوچستان‎ ‎، قاچاق موجب مي شود تا بسياري از منابع توليد معطل بماند، بعنوان مثال در بخش‎ ‎کشاورزي، زارع به جاي توليد و کشت و کار به مرور به سمت قاچاق کشيده شود‎.

‎سياح‎ ‎با بيان آنکه سودآوري بالاي قاچاق در بسياري از مقاطع، فرصت فعاليت را از کشور‎ ‎مي‌گيرد، افزود: مبارزه با قاچاق جوانب مختلفي دارد و تنها با اشتغالزايي مي‌توان‎ ‎با آن مبارزه نمود و بايد از طريق هماهنگي، مبارزه هدفمند بر عليه آن را آغاز کرد‎.

hinza chemical تبلیغات

۳۵ ‎رقم قاچاق‎
‎سياح اظهار داشت: در استان سيستان و بلوچستان ۵۳ رقم‎ ‎کالا در عرصه قاچاق وجود دارد که از اين تعداد دو کالا از نظر حجم و قيمت توجه‎ ‎ويژه‌اي را به خود معطوف دارد‎.
‎وي سوخت و دام را از جمله کالاهاي مورد قاچاق‎ ‎برشمرد و تصريح کرد: در زمينه سوخت و فرآورده‌هاي نفتي علاوه بر فعاليت هاي نيروي‎ ‎انتظامي و وزارت اطلاعات براي کشفيات تلاش بسياري انجام شده است‎.
‎سياح ادامه‎ ‎داد: با اقدامات نرم افزاري مشخص شد که با سرمايه گذاري درعرصه هاي پيشگيري مي توان‎ ‎دربخش حمل ونقل ،سوخت و غيره فرصت هاي قاچاق را تا حد بالايي کاهش داد‎.

‎جانشين‎ ‎کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سيستان و بلوچستان در ادامه به ارزيابي‎ ‎وضعيت قاچاق دام در اين استان پرداخت و تصريح کرد: رويکرد مبارزه دراين استان موجب‎ ‎سه برابر شدن کشفيات شد‎.
‎وي افزود: “ما با ساماندهي دام توانستيم در سال هاي‎ ‎اخير بيش از يکصد هزار دام را به صورت قانوني وارد کنيم‎”.
‎سياح تاکيد کرد: در‎ ‎سال ۸۶، بيش از ۲۵ هزار دام و در سال ۸۸ بيش از ۷۵ هزار رأس دام بصورت قانوني و‎ ‎بهداشتي وارد استان سيستان و بلوچستان شد‎.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن