اخبار نساجی

قانون مبارزه با قاچاق مربوط به ۷۷ سال قبل است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

بوشهر – خبرگزاری مهر: وزیر دادگستری گفت: قانون مبارزه با قاچاق کشور مربوط به ۷۷ سال پیش است که در این قانون خلاهایی وجود دارد که با قانون جدید این نواقص برطرف می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی بختیاری عصر پنجشنبه در کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان بوشهر افزود: لایحه جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف رسیدن مردم به حق خود، برخورد قاطع با متخلفین، حمایت از تولیدات داخلی و برطرف کردن نارسایی های قوانین گذشته به مجلس ارائه شده که یک فوریت آن نیز به تصویب رسیده است.

وی با بیان اینکه در قانون جدید مشکلات را رفع می کند، افزود: در قانون جدید با کارشناسی های دقیق همه نارسایی هایی که در قوانین قبلی بود، رفع و سیاستهای راهبردی نظام در آن پیش بینی شده است.

hinza chemical تبلیغات

بختیاری با اشاره به اینکه در قانون جدید افزون بر حمایت از تولیدات داخلی نارسایی قوانین گذشته نیز برطرف شده است، گفت: جمع بندی دیدگاه های کارشناسی در قالب تبصره هایی به قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز با کمک نمایندگان مجلس اضافه خواهد شد.

وی خواستار تشکیل یک کارگروه استانی با حضور مسئولان مرتبط با امر تجارت شد و گفت: برخی از مشکلات مربوط به قاچاق کالا و ارز باید با هماهنگی با مرکز ساماندهی و برطرف شوند اما برخی دیگر از مشکلات قاچاق در استان قابل حل است.

وزیر دادگستری خواستار توسعه خدمات دولت الکترونیک در امر مبارزه با قاچاق شد.

استاندار بوشهر هم در این نشست گفت: در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید با متخلف برخورد شود نه اینکه امتیازات از دیگر افراد هم که قانونمند به امر تجارت مشغول هستند، سلب شود.

محمد حسین جهانبخش تقویت زیرساختهای بندری، استقرار ادارات بنادر و دریانوردی و گمرک، استقلال و تقویت دریابانی و تامین سرمایه در گردش ملوانان را از جمله ضرورتهایی دانست که منجر به کاهش مشکلات موجود خواهد شد.

وی بااشاره به پیشنهاد افزایش سقف معافیت کالای همراه ملوان در هر سفر دریایی از ۱۵ میلیون ریال فعلی به ۴۰ میلیون ریال گفت: باید تمهیداتی اتخاذ شود که سود واقعی سیاستهای حمایتی دولت به جیب ملوان برود.

ابوالفضل اکبرپور مدیرکل گمرکات استان بوشهر نیز گفت: در دو ماهه اول امسال ۲۳ هزار تن کالا به ارزش ۴۰۴ میلیون دلار از ۱۲ گمرک استان وارد کشور شده است.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن