فعالیت بیش از نه هزار واحد تولیدی در صنایع نساجی و پوشاک کشور

نه هزار و ۸۱۸ واحد تولیدی در صنایع نساجی و پوشاک کشور فعالیت می کنند

اعضای هیات مدیره انجمن ها ، اتحادیه ها و کارخانه های نساجی و پوشاک کشور از واحدهای نساجی مازندران بازدید کردند .

در این بازدید مشکلات و راه های ظرفیت سازی و بهره وری بهینه از این صنعت بررسی شد .

 درنشست این هئیت با مدیران وصاحبان صنعت نساجی و پوشاک و فرش شهرستان قائم شهر  همچنین بر ضرورت راه اندازی تشکل همگن صنایع نساجی و پوشاک در مازندران با هدف شناسائی نقاط قوت وضعف و تعیین استراتژیک تولید وتجارت محصولات نساجی و پو شاک و فرش تاکید شد .

 رئیس هئیت مدیره جامعه متخصصان نساجی ایران ، همچنین در این بازدید گفت :فعالیت نه هزار و ۸۱۸ واحد تولیدی در صنایع نساجی و پوشاک  از ظرفیتهای این حوزه است که  این میزان معادل ۱۱درصد کل بنگاههای فعال تولیدی است.

 فیضی اشتغالزائی ۱۲ درصدی صنایع نساجی و پوشاک  را فرصت خوبی برای ایجاد شغل و تولید دانست و افزود :بر اساس آمار سال ۹۰ میزان شاغلان در صنعت نساجی وپوشاک و چرم کشور ۶۴۷ هزار نفر یعنی معادل ۲۱درصد کل صنایع کشور بوده است.

وی همچنین با اشاره به تصاحب بازارهای منطقه به دست نمایندگان کشورهایی چون چین ، ترکیه ،پاکستان و هند گفت: مصرف کل بازار داخلی ایران به پوشاک سالیانه بیش از ۳۰ هرار میلیارد تومان است.

رئیس هئیت مدیره جامعه متخصصین نساجی ایران ، چشم انداز صنعت نساجی و پوشاک ایران در افق ۱۴۰۴ را دستیابی به جایگاه سوم صنعت نساجی منطقه خاورمبانه  و دستیابی به رتبه پنجاه ام جهان اعلام کرد و گفت: تحقق این اهداف با تکیه بر رقابت پذیری ، نوسازی و سرمایه گذاری همراه با توسعه فناوری و ارتقای بهره وری امکان پذیر خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *