اخباراسلاید شوشرکت‌های فرش ماشینی و صنایع وابسته جهان

فرش ۱۲۰۰ شانه بهتر است یا فرش ۱۰۰۰ شانه و یا ۷۰۰ شانه؟

فرش ۱۲۰۰ شانه :: عددی که شانه فرش را نشان می‌دهد در واقع یکی از ویژگی‌های مهم فرش را به نمایش می­‌گذارد و اگر قصد خرید فرش ماشینی دارید، باید در مورد شانه فرش بیشتر بدانید.

به گزارش مجله نساجی کهن به نقل از ایسنا، بنابر اعلام فرش توس مشهد، فرش ۷۰۰ شانه، فرش ۱۰۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه و … اصطلاحاتی هستند که در هنگام خرید فرش ماشینی به گوش شما خواهد خورد اما نکته مهم این است که این اصطلاحات چه معنایی دارند و آیا خرید فرش ۷۰۰ شانه نسبت به خرید فرش ۱۰۰۰ شانه یا فرش ۱۲۰۰ شانه، انتخاب بهتری برای ماست یا برعکس؟

در این گزارش کارشناسان شرکت فرش توس مشهد اطلاعات مفیدی در مورد شانه فرش به شما ارائه می‌دهند که قطعاً می‌تواند ذهن شمارا در مورد این ویژگی مهم فرش‌های ماشینی روشن کند. در عین حال کارشناسان این شرکت آمادگی دارند در مورد شانه فرش و دیگر ویژگی‌های اساسی که انتخاب بهتری پیش‌روی شما قرار می‌دهد، به‌صورت رایگان به شما مشاوره دهند. در ادامه به تعریف شانه فرش و مزیت‌های آن می‌پردازیم.

شانه فرش ماشینی  چیست؟

در یک تعریف ساده، تراکم فرش در عرض آن‌که با تعداد گره‌های بافته‌شده در یک متر از عرض فرش اندازه‌گیری می‌شود، شانه فرش می‌گویند. تعداد گره‌ها در یک مترمربع از عرض فرش با کمی دقت و تقسیم‌بندی یک مترمربع از فرش به قطعات کوچک‌تر – مثلاً قطعات ۱۰ سانتی‌متری مربعی- قابل‌شمارش است، بنابراین شما می‌توانید بدون اتکا به عددی که فروشندگان فرش در مورد شانه فرش اعلام می‌کنند یا عددی که روی برچسب فرش درج شده است نیز شانه فرش را ارزیابی و مشخص کنید. بر این اساس فرش ۷۰۰ شانه، فرشی است که در یک مترمربع از عرض آن ۷۰۰ گره بافته شده باشد و فرش ۱۰۰۰ شانه نیز فرشی است که در یک مترمربع از عرض آن ۱۰۰۰ گره بافته شده باشد و همین‌طور الی‌آخر. شانه فرش یکی از ویژگی‌های مهمی است که کیفیت فرش را نشان می‌دهد به این معنی که هر چقدر عدد شانه فرش بیشتر باشد فرش ریزبافت‌تر به نظر می‌رسد و طبعاً هر چقدر فرش ریزبافت‌تر به نظر برسد، مطلوبیت بیشتری نزد خریدار خواهد داشت.

ضرورت ارزیابی شانه فرش در کنار تراکم فرش

شانه فرش ویژگی بسیار مهمی است که در خرید فرش حتماً باید به آن توجه کنید اما اگر در خرید فرش تنها به عدد شانه آن توجه کنید نتیجه مطلوبی حاصل نمی‌شود. ویژگی مهم دیگر فرش که در کنار شانه فرش باید به آن توجه کنید تراکم فرش است. تراکم، تعداد گره‌هایی است که در یک مترمربع از طول فرش بافته می‌شود. بالا بودن تعداد این گره‌ها در هر مترمربع از طول فرش موجب می‌شود گره‌ها فشرده‌تر در کنار یکدیگر جا بگیرند و فرش، استحکام و دوام بیشتری داشته باشد. با این توضیحات ضروری است هنگام خرید فرش هم‌زمان به شانه و تراکم توجه کنید تا فرشی که خریداری می‌کنید از کیفیت مورد نظر شما برخوردار باشد.

ضخامت فرش ۷۰۰ شانه؛ ویژگی موردعلاقه متقاضیان

حالا به پرسش ابتدای این گزارش بازمی‌گردیم. پرسش این بود که آیا فرش ۷۰۰ شانه نسبت به فرش ۱۰۰۰ شانه یا فرش ۱۲۰۰ شانه ، خرید مناسب‌تری برای ماست یا برعکس؟ با توضیحاتی که پیش از این ذکر شد اکنون می‌دانیم که برای خرید فرش ماشینی مناسب علاوه بر عدد شانه باید به عدد تراکم فرش نیز دقت کنیم. عدد تراکم فرش‌های ۷۰۰ شانه موجود در بازار ایران – و همچنین فرش‌های با شانه بیشتر – بین ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ است و اغلب فرش‌های ۷۰۰ شانه از تراکم ۲۵۵۰ برخوردارند. ویژگی مهم دیگری یک فرش ۷۰۰ شانه با تراکم‌های ذکرشده ضخامت آن است. فرش ۷۰۰ شانه از ضخامت بیشتری نسبت به فرش‌های ۱۰۰۰ و فرش ۱۲۰۰ شانه برخوردار است و به همین سبب فرش ۷۰۰ شانه، نرم‌تر از فرش‌های با شانه بیشتر است. آن دسته از متقاضیان فرش ماشینی که از فرش برای اتاق‌های نشیمن استفاده می‌کنند و نرمی فرش زیرپا برای آنها اهمیت دارد، به فرش ماشینی ۷۰۰ شانه علاقه بیشتری دارند. ضمناً فرش ماشینی ۷۰۰ شانه به دلیل ضخامت از دوام خوبی هم برخوردار است.

فرش ۷۰۰ شانه برای بسیاری از کاربران به‌صرفه‌تر است

موضوع دیگری که فرش ۷۰۰ شانه را در نظر متقاضیان جذاب می‌کند قیمت این فرش نسبت به فرش ۱۰۰۰ یا فرش ۱۲۰۰ شانه است. فرش ۷۰۰ شانه به دلیل کمتر بودن تعداد گره‌ها در عرض، مواد اولیه کمتری مصرف می‌کند و هزینه‌های تولید آن نیز کمتر است و به همین دلیل قیمت آن نیز نسبت به فرش‌های با شانه بیشتر کمتر است. طبعاً خرید فرش ۷۰۰ شانه برای بسیاری از متقاضیان به دلیل قیمت پایین‌تر، به‌صرفه‌تر است.  در جمع‌بندی می‌توان گفت بهتر بودن فرش ۷۰۰ شانه نسبت به فرش‌های با شانه بیشتر برای شما، بسته به کاربری مورد نظر شما و بودجه‌ای است که می‌خواهید بابت فرش هزینه کنید. فرش ۷۰۰ شانه به دلیل قیمت به‌صرفه‌تر و لطافت بیشتر، فرش موردنظر بسیاری از متقاضیان است و صد البته متقاضیانی که خواستار فرش ظریف‌تر، ریزبافت‌تر و با طرح‌های پیچیده‌تری هستند فرش‌های با شانه بیشتر را می‌پسندند و باید قیمت بیشتری نیز بابت انتخاب خود بپردازند.

فرش توس مشهد تولیدکننده نمونه فرش ماشینی کشور، عرضه‌کننده انواع فرش‌های ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه با تراکم‌های ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰، آماده ارائه فرش موردنظر با متقاضیان محترم است.

 

 

تحریریه مجله نساجی کهن

ارسال مقالات و ترجه جهت انتشار در سایت : info@kohanjournal.com

جهت دریافت آخرین خبرها و به روز ترین نمایشگاه های نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین خبرها و به روز ترین نمایشگاه های نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

برچسب ها

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن