فرش‌های خلاقانه

خلاقیت زمانیکه با تکنولوژی همراه می‌گردد هیچ مرز و حد و حدودی برای خود قائل نیست. با پیشرفت هر روز تکنولوژی ذهن‌های خلاق بشری نیز ایده های خود را به مرحله اجرا می‌رسانند. یک زمانی فرش عبارت بود از قالی بافته شده در روستا اما امروز فرش با چندین نوع مواد اولیه بافته می‌شود.

در گذشته و حتی امروز در اکثر موارد از فرش به عنوان پوششی برای کف خانه‌ها استفاده می‌گردد. اما در سال‌های اخیر با گسترش صادرات به کشورهای اروپایی و آشنایی معماران و دکوراتیوهای خلاق در سطح دنیا از فرش به عنوان دیوارپوش و کالای لوکس استفاده میگردد.

اگر به سایت پینترست مراجعه کنید نحوه چیدمان فرش یا قالی یا قالیچه و گلیم با طرح کلاسیک ایرانی را در انواع مختلف را مشاهده خواهید کرد. در این سات خواهید دید که چگونه از یک فرش در معماری داخلی یک خانه به زیبایی استفاده میگردد.

اما امروز از طرح‌های موجود در فرش و با استفاده از مصالح و اشیاء دیگر سعی در اجرای طرح‌های فرش در کف راهروها، زمین‌های چمن، فضای سبز و محوطه‌های دیگر دارند. شاید برای شما این مجموعه حتی غیرقابل تصور باشد که چگونه با استفاده از آجر، عروسک‌های جنگی کودکان، بادکنک و … یک فرش ساخته شده است.

مجموعه آماده شده که به صورت سری در سایت کهن قرار خواهد گرفت نحوه استفاده از مصالح و اشیاء گاهاً غیرقابل استفاده و تبدیل آنها به فرش به عنوان جاذبه و زیبایی را نشان می‌دهد. این مجموعه به صورت سری به هم پیوسته و لینک هر سری به یکدیگر در سایت قرار می‌گیرد

 

مجموعه اول: استفاده از آجر

 

سری دوم مجموعه فرش های خلاقانه

سری سوم مجموعه فرش های خلاقانه

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *