اخبار نساجی

فردا فرصت نهایی تعیین تکلیف ادغام‌ وزارتخانه‌ها است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: فردا فرصت نهایی اعلام نتایج مذاکرات طراحان طرح ۲۰۰ امضایی نمایندگان برای تعویق در ادغام وزارتخانه ها و اعلام نظر شورای نگهبان و شورای عالی امنیت ملی در رابطه با شبهات امنیتی در ادغام وزارت ارتباطات است.

حجت الاسلام حسین سبحانی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه در صورتی که تا فردا یکشنبه مذاکرات طراحان با رئیس جمهور در خصوص تعویق ادغام وزارتخانه ها تا ۲ سال آینده به نتیجه نرسد بررسی لوایح ادغام ها از جمله رفع ایرادات شورای نگهبان به تشکیل وزارت زیر بنایی در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت.

نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان پدافند غیر عامل در رابطه با تبعات منفی ادغام وزارت ارتباطات در قالب وزارت زیربنایی هشدار داده است، گفت: مقرر شد مجلس مشورتی با شورای عالی امنیت ملی و شورای نگهبان پیرامون بررسی تبعات امنیتی ادغام وزارت ارتباطات با وزارت راه و مسکن داشته باشد.

hinza chemical تبلیغات

وی افزود: در صورتی که شورای عالی امنیت ملی و شورای نگهبان نیز قائل به تبعات امنیتی ادغام وزارت ارتباطات در وزارت زیربنایی باشند مجلس شورای اسلامی به لایحه دولت بازگشته و وزارت ارتباطات را از مجموعه ادغام ها منفک می کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به پیشنهادات نمایندگان در ادغام وزارت ارتباطات با بخش حمل و نقل وزارت راه و ادغام وزارت راه در وزارت مسکن گفت: پیشنهادات متعددی برای ادغام وزارت ارتباطات در بخش هایی از وزارت راه یا استقلال این وزارتخانه وجود دارد که تکلیف این پیشنهادات با اعلام نظر شورای عالی امنیت ملی و شورای نگهبان مشخص خواهد شد.

وی افزود: در صورت عدم وجود مشکلات امنیتی برای ادغام وزارت ارتباطات ، مجلس تنها مکلف به رفع ایرادات شورای نگهبان خواهد بود و ادغام وزارت ارتباطات در وزارت مسکن و راه حتمی است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته گذشته با امضای طرحی خواستار تعویق در ادغام وزارتخانه ها تا ۲ سال آینده شدند تا دولت در سال سوم برنامه پنجم توسعه لایحه ای جامع برای ادغام وزارتخانه ها به مجلس شورای اسلامی ارائه کند ، بررسی این طرح در مجلس به تفاهم رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی  موکول شده است.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن