اقتصاد و مدیریت

علی رغم مشکلات اقتصادی ناشی از بالا رفتن نرخ ارز شاهد کاهش قاچاق کالا هستیم

 

شرایط حاکم بر اقتصاد کشور زمینه حمایت از تولید داخلی را فراهم کرده است .
عضو اتاق بازرگانی تهران بابیان مطلب بالا به خبرنگار اتاق نیوزگفت : کاهش واردات کالا که به دنبال اعمال تحریم ها صورت گرفت؛باعث شد تولید کنندگان داخلی  جهت حضور و رقابت با بازارهای خارجی تلاش خود را دو چندان کنند.
سید حمید حسینی با اشاره به افزایش نرخ ارز در سال گذشته عنوان کرد:بالا رفتن نرخ ارز در سال گذشته اگرچه مشکلات اقتصادی بسیاری را به وجود آورد ولی در عین حال باعث کاهش قاچاق کالا شد.
حسینی با اشاره به نام گذاری سال جدید با عنوان تولید ملی ،کارو حمایت از سرمایه ایرانی اظهار کرد :تولید کالا در بازار داخلی تنها در صورتی امکان پذیر است که تولید کنندگان با ارائه محصول با کیفیت در سددجذب مشتریان داخلی باشند.با افزایش تولید نیازبه بهبود روابط خارجی داریم زیرا با بالا رفتن میزان تولید، صادرات نیز باید صورت پذیرد در غیر این صورت تولید به تنهایی معنایی ندارد .
وی تصریح کرد:برای بالا بردن تولید داخلی باید فضای کسب وکار کشور را بهبود بخشید تا به نتیجه مطلوب در این زمینه دست یابیم .
خزانه دار اتاق تهران همچنین با بیان این که کشور برای رسیدن به تولید ملی نیاز به مدیران کارآمد دارد ؛عنوان کرد :با روی کار آمدن مدیران بی تجربه نه تنها به شکوفایی اقتصادی کمکی نمی شود بلکه این امر باعث عقب ماندگی تولید کشور خواهد شد.
وی همچنین پیش بینی کرد:سال جدید عصر طلایی تولید کشور است زیرا با اعمال تحریم ها وکاهش واردات  ؛تولید ملی افزایش یافته ودر نهایت کشوربه خودکفایی می رسد .در این زمینه دولت با تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی می تواند کمک زیادی به تولید کنندگان کند .
وی همچنین با اشاره به اینکه پیش بینی دولت مبنی بر درآمد زایی ۵۴هزار میلیاردتومان از هدفمندی یارانه ها محقق شد؛عنوان کرد: هر چند ۷۳هزار وپانصد میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها نصیب دولت شد؛ با این وجود حمایتی از بخش های تولیدی صورت نگرفت .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن