عضو اتاق بازرگانی ایران: توقع بیشتری از مجلس داشتیم

 

در حالی که قرار بود طرح حمایت از تولید در آبان‌ماه سال گذشته به عنوان طرح دوفوریتی در مجلس شورای اسلامی تصویب شود، این طرح هم‌چنان پس از یکسال در صحن علنی مجلس و کمیسیون‌ها بلاتکلیف مانده است.

محمدرضا بهرامن، رییس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران از بلاتکلیفی طرح حمایت از تولید در مجلس خبر داد و اظهار کرد: سه‌شنبه گذشته این طرح پس از گذشت یکسال در صحن علنی مجلس مطرح شد، اما مجددا به دلایل نامعلوم به کمیسیون‌ها برگشت.

وی ادامه داد: ما انتظار داشتیم بعد از یکسال بررسی این طرح و پیشنهادات بخش خصوصی در راستای بهبود وضعیت تولید کشور این طرح هرچه سریع‌تر در مجلس تصویب می‌شد ولی این اتفاق نیفتاد. بهرامن با تاکید بر اینکه پیشنهاد ما برای این طرح در ابتدا ۲۲ ماده بود، خاطرنشان کرد: ولی پس از ورود این طرح به مجلس شورای اسلامی و اظهار‌نظر‌های مختلف که درباره‌ آن شد تبدیل به ۴۲ ماده شده و در همان زمان وارد صحن علنی شد و مجددا به کمیسیون‌ها بازگشت.

به گفته‌ رییس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران این حداقل چیزی است که بخش تولید برای بهبود‌بخشیدن به وضعیت خود به آن نیاز دارد. امسال سال حماسه اقتصادی است و این شعار زمانی تحقق می‌یابد که دولت ارکان و ابزار‌های لازم برای حمایت از بخش تولید را داشته باشد.

وی با بیان اینکه فاکتور زمان مساله‌ای است که بخش تولید کشور به آن نیازمند است، تصریح کرد: حدود یکسال از مطرح‌شدن این طرح در مجلس گذشته و براساس پیش‌بینی‌هایی که می‌رفت قرار بود این طرح در آبان‌ماه سال ۱۳۹۱ وارد صحن علنی مجلس شده و تصویب شود ولی این اتفاق عملا رخ نداد.

رییس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران درباره‌ اینکه این طرح برای چندمین‌بار به صحن علنی وارد شده و مجددا به کمیسیون‌ها برگشت خورده است، گفت: ما بسیار متعجب هستیم. چون پیش از اینکه این طرح این سری وارد صحن علنی مجلس شود در تمام کمیسیون‌ها مطرح شده و با نگاه جامعی از سوی کمیسیون‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *