اخبار فرش ماشینی

عدم اصالت نقش فرش خراسان شمالی ضعف صنعت فرش است

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان شمالی گفت: عدم اصالت نقش فرش خراسان شمالی یکی از نقاط ضعف صنعت فرش استان است.

محمدعلی یوسفی اظهار کرد: تولید فرش با کیفیت و توجه به صنعت فرش دستبافت خراسان شمالی، اشتغالزایی مناسبی را در استان به همراه دارد.

وی فرش را یکی از شاخصه های اقتصادی عنوان کرد و گفت: با توجه به تاثیرات فرش دستبافت در زمینه های اشتغالزایی، درآمدزایی، ارزش افزوده و … باید مشکلات این حوزه به صورت جدی شناسایی و رفع شود.

یوسفی عدم اصالت نقش فرش خراسان شمالی را یکی از نقاط ضعف صنعت فرش استان دانست و افزود: طی بررسی و تحلیل زنجیره ارزش صنعت فرش دستبافت استان الگوبرداری از طرح، نقش و فرش تبریز و کاشان از دیگر نقاط ضعف فرش استان است که مانع توسعه بازار فرش اصیل با برند خراسان شمالی می‌شود.

وی از رونمایی نقش فرش استان طی هفته آینده خبر داد و اظهار کرد: دو نمونه فرش بافته ‌شده بر مبنای نقوش خراسان شمالی در همایش استانی نقش فرش در هفته آینده با حضور مسؤولان کشوری و استانی رونمایی می‌شود.

یوسفی تصریح کرد: همچنین شرکت شهرک‌های صنعتی استان به‌عنوان متولی خوشه صنعتی فرش دستبافت در راستای رفع مشکلات این حوزه طرح پژوهشی “هویت‌یابی فرش دستبافت خراسان شمالی” را انجام داده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی گفت: ثبت دو طرح فرش ترکمن جرگلان، بجنورد و کردی خراسان شمالی به تایید سازمان مالکیت فکری (wipo) رسیده است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن