اخبار فرش ماشینی

طرح جامع مديريت پنبه از سال آينده اجرايي مي‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مدير پيش‌آگاهي و مهار عوامل خسارت‌زاي سازمان حفظ نباتات كشور از اجراي طرح جامع مديريت پنبه در ۵ ‌هزار هكتار از پنبه‌زارهاي كشور از سال آينده خبر داد.‏
به گزارش خبرنگاران  از ساري، حسين ‌ايزدي‌نجف‌آبادي صبح امروز در حاشيه دومين روز كارگاه آموزشي سرمازدگي و راه‌هاي مقابله با آن در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه طرح جامع مديريت پنبه در دست تهيه‌ است، افزود: اين برنامه از سال ۸۹ آغاز مي‌شود و پنبه‌زارهاي زير ‌پوشش تا پايان برنامه پنجم توسعه به ۲۱ هزار هكتار افزايش خواهد يافت.

وي با بيان اينكه اين طرح به صورت پايلوت در استان‌هاي گلستان، اردبيل، قم و سمنان اجرا مي‌شود، تصريح كرد: اين شهرها به عنوان بسترهاي لازم براي اجراي مدل‌ها و تكنيك‌هاي جديد روش‌هاي پيش‌آگاهي از عوامل بحران‌زا و خسارت‌زا صورت مي‌گيرد.

ايزدي‌نجف‌آبادي با اعلام اينكه طرح جامع پيش‌آگاهي خرما در سال‌ جاري در شهرستان بم آغاز شده است، افزود: اين طرح در دوره‌اي پنج‌ساله در اين نخلستان‌هاي اين شهر انجام مي‌شود.
وي با بيان اينكه اين طرح براي سال نخست در بم صورت مي‌گيرد، اظهار داشت: در سال اول در ۶هزار و ۴۰۰ هكتار از نخلستان‌هاي بم مبارزه به عوامل خسارت‌زا صورت مي‌گيرد.
وي با اشاره به اينكه در سال ناگزير از مبارزه شيميايي هستيم، خاطرنشان كرد: در نسل دوم مبارزه غيرشيميايي از شهريور ۸۸ آغاز مي‌شود.

hinza chemical تبلیغات

مدير پيش‌آگاهي و مهار عوامل خسارت‌زاي سازمان حفظ نباتات از اجراي اين طرح براي تمام محصولات كشاورزي خبر داد و تصريح كرد: در راستاي استفاده بهينه از سموم كشاورزي شبكه خصوصي مراقبت كشاورزي تمام محصولات كشاورزي را تحت كنترل دارند و عوامل خسارت‌زا را به صورت منطقي تحت‌كنترل در مي‌آورند.
وي با اشاره به اينكه مديريت تلفيقي مبارزه با آفات(‏ipm‏) با استفاده از روش‌هاي زراعي، مكانيكي، بهداشتي و بيولوژيك در مزارع كشور اجرا مي‌شود، افزود: در نهايت اگر خسارت‌هاي كشاورزي به زيان‌هاي اقتصادي منجر شود مبارزه شيميايي به كار گرفته مي‌شود.

ايزدي‌نجف‌آبادي با تاكيد بر اينكه در سال گذشته يك ميليون و ۸۵۰ هزار هكتار از محصولات زراعي، باغي و گلخانه‌اي كشور تحت مراقبت شبكه خصوصي مراقبت قرار گرفته‌اند، خاطرنشان كرد: ۴ هزار و ۳۰۰ نفر نيروهاي متخصص گياه‌پزشكي در اين راستا در سال‌هاي اخير به كارگيري شده‌اند.
منبع خبرگزاري فارس

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن