اخبار فرش ماشینی

بازدید وزیر صمت از طرح تولید فرش ماشینی شرکت فرش افشار زرینه و ستاره افشار

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

در جریان سفر به استان آذربایجان غربی انجام شد؛ بازدید وزیر صمت از طرح تولید فرش ماشینی با مشارکت بانک صنعت و‌ معدن در شهرک صنعتی میاندوآب

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر به استان آذربایجان غربی با حضور در شهرک صنعتی میاندوآب از طرح تولید فرش ماشینی متعلق به «شرکت فرش افشار زرینه و ستاره افشار» بازدید به عمل آورد.

این طرح در زمینی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع و با زیربنای ۱۰ هزار متر مربع در شهرک صنعتی میاندوآب استان آذربایجان غربی واقع است.

به نقل از شاتا، این طرح تولیدی ظرفیت اسمی تولید ۱۵۰ هزار مترمربع به علاوه پانصد هزار متر مربع فرش با تراکم ۴۵۰۰ و ۱۵۰۰ شانه (ناشی از توسعه فعلی واحد) را دارد.

۱۲۰ میلیارد تومان برای طرح جدید سرمایه گذاری شده است که ۱۸ میلیارد تومان آن را بانک صنعت و‌ معدن تامین و مابقی، آورده شرکت بوده است. تعداد اشتغال ایجاد شده در این واحد تولیدی۱۰۰۰ نفر می باشد که ۳۰۰ نفر بصورت اشتغال مستقیم و ۷۰۰ نفر بصورت اشتغال غیرمستقیم مشغول به کارند.


صادرات ۶۰ درصدی محصولات کارخانه به ۲۲ کشور دنیا

۴۰ درصد محصولات تولیدی این کارخانه برای مصرف داخل و ۶۰ درصد دیگر نیز به ۲۲ کشور دنیا صادرات می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از بخش‌های مختلف این واحد بازدید به عمل آورد و در گفت‌وگو با مسئولان، دست‌اندرکاران و کارکنان این واحد در جریان مهمترین ظرفیت ها، مسائل و مشکلات آن قرار گرفت.

جمعی از معاونان و مدیران وزارت صمت، نماینده میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، استاندار و فرماندار میاندوآب و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در این بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت را همراهی نمودند.

وزیر صمت در بازدید از طرح تولید فرش ماشینی شهرک صنعتی میاندوآب اعلام کرد:افزایش ۲ برابری ظرفیت تولید فرش ماشینی در ۱۰ سال اخیر/ رشد ۲۶ درصدی صادرات فرش ماشینی در سال گذشتهوزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی میاندوآب از افزایش دو برابری ظرفیت تولید در صنعت فرش ماشینی طی ۱۰ سال اخیر خبر داد.

علیرضا رزم حسینی در بازدید از طرح تولید فرش ماشینی متعلق به «شرکت فرش افشار زرینه و ستاره افشار» با بیان این مطلب، افزود: تولید فرش ماشینی از ۵۲ میلیون مترمربع در سال به ۱۴۰ میلیون متر مربع در سال رسید که افزایش تقریباً دو برابری داشته است.

وی با بیان اینکه صنعت فرش ماشینی صادرات محور شده است، تصریح کرد: حدود یک هزار واحد در این حوزه فعال می باشند و در بازدیدی که از صنعت فرش ماشینی در کاشان داشته‌ایم اغلب واحدها سه شیفته مشغول به کار هستند.افزایش ۲۶ درصدی صادرات فرش ماشینی 

وزیر صمت با بیان اینکه صادرات فرش ماشینی در سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته است، بیان کرد: فرش ماشینی کالایی بومی است و ظرفیت گسترش به کشورهای خارجی را برای صادرات دارد، هنر و نقاشی پشتوانه مهم و حائز اهمیتی در توسعه این صنعت به شمار می رود.

رزم حسینی با بیان اینکه حمایت از صادرات و کالاهای صادرات محور از اولویت های وزارت صمت می باشد، اضافه کرد: خوشبختانه از آبان ماه سال گذشته و در پی مصوبات ستاد اقتصادی دولت مشکل رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان حل شد و صادرکنندگان از محل واردات خود یا اشخاص یا ارز متقاضی می‌توانند به رفع تعهدات ارزی خود مبادرت ورزند.

وی با بیان اینکه به عنوان مسئول تجارت خارجی وظیفه حمایت از صادرکنندگان را داریم،گفت: در این دوره کوتاه بخشنامه ای صادر نشد که ایجاد مانع کند و بخشنامه های صادره در جهت رفع موانع تولید و صادرات بوده است که مصوبات ستاد اقتصادی دولت نیز از این گونه بخشنامه هاست.


توسعه ۵۰ هکتاری شهرک صنعتی میاندوآب در دستور کار است
وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که تقریباً تمامی واحدهای مستقر در شهرک صنعتی میاندوآب فعال و ظرفیت این شهرک تکمیل است، گفت: توسعه ۵۰ هکتاری این شهرک صنعتی شروع خواهد شد و با تامین زمین توسط استاندار افزایش مساحت شهرک و تامین زیرساختهای آن نیز از طرف سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی دنبال می شود.

رزم حسینی همچنین تصریح کرد: به دنبال ایجاد مگا شهرکها با بیش از یک هزار هکتار زمین هستیم و در این حوزه نیز با تامین زمین لازم می توانیم زیرساخت‌های آن را تامین کنیم تا آهنگ توسعه میاندوآب افزایش یابد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن