اخبار فرش ماشینی

صنعت فرش آران و بیدگل نیازمند تدوین استراتژی است

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت فرش آران و بیدگل نیازمند تدوین استراتژی و آینده نگری است.
آران و بیدگل نیوز – روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم در مجلس: دکتر سید جواد ساداتی نژاد در نشست بررسی ساختار آینده اقتصادی آران و بیدگل اظهار داشت: صنعت فرش آران و بیدگل در حال حاضر استراتژی آینده نگرانه ندارد و در صورتی که کوچکترین خلل اقتصادی در کشور رخ دهد این صنعت با بحران و چالش جدی مواجه خواهد شد.

صنعت فرش آران و بیدگل نیازمند تدوین استراتژی است

صنعت فرش آران و بیدگل نیازمند تدوین استراتژی است

وی با اشاره به وارداتی بودن ماشین آلات و تکنولوژی بافت فرشهای ماشینی افزود:  بسیاری از سرمایه های واحدهای تولیدی فرش در این شهرستان صرف خرید تکنولوژی و ماشین آلات جدید از شرکت های خارجی می شود.
وی اضافه کرد: این در حالی است که صنعت فرش ماشینی در حال حاضر به رشد نسبتا مطلوبی از نظر تکنولوژی و طراحی رسیده است و مهمترین نیاز کنونی آن داشتن استراتژی و آینده نگری است.
دکتر ساداتی نژاد همچنین به ظرفیت های اقتصادی دریاچه نمک آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: بررسی ظرفیت های مشترک آران و بیدگل با استان قم در حوزه بهره برداری از منابع دریاچه نمک با هدف سهیم شدن این شهرستان از ظرفیت های اقتصادی دریاچه نمک ضروری است.
وی تاکید کرد: نباید موضوع بهره برداری از منابع دریاچه نمک مورد غفلت و بی توجهی مسئولان شهرستان قرار گیرد و دغدغه مندی مسئولان در این باره باید منجر به انجام اقدامات عملی شود.

در ادامه این نشست تنی چند از کارشناسان حوزه اقتصاد و استراتژی و فعالان اقتصادی آران و بیدگل به بیان نظرات و پیشنهادت خود در حوزه ساختار آینده اقتصادی آران و بیدگل پرداختند.
توسعه صنایع کار بر، توسعه بخش خدمات، برنامه ریزی برای توسعه و رشد سرمایه ها و مشارکت اجتماعی، شناسایی بازاهای هدف جدید در حوزه صنعت فرش، سرمایه گزاری در حوزه مشاغل کوچک و توجه به ظرفیت های بومی در توسعه اقتصادی از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.
نشست بررسی ساختار آینده اقتصادی آران و بیدگل  به دعوت نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل و با حضور تنی چند از کارشناسان حوزه اقتصاد و استراتژی و فعالان اقتصادی آران و بیدگل در محل دفتر ارتباطات مردم دکتر سید جواد ساداتی نژاد در آران و بیدگل برگزار شد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن