مقالات

صنعت تولید الیاف و نخ در ترکیه

صنعت تولید الیاف و نخ در ترکیه :: آخرین آمارها و شاخص های صنعتی نشان می دهد صنعت نساجی و پوشاک هنوز هم از مهمترین و قدرتمندترین صنایع کشور ترکیه به شمار می رود و دولت و مردم این کشور سودهای سرشاری را از سرمایه گذاری های خود در این بخش بدست می آورند. آمارها نشان می دهد در سال ۲۰۱۱ حدود ۲۰ درصد از کل صادرات ترکیه به صنعت نساجی و پوشاک اختصاص داشته است. در ترکیه به طور کلی ۳۵ هزار واحد نساجی و پوشاک وجود دارد که ۲۲۰۰ شرکت از این تعداد در بخش تولید الیاف و نخ مشغول فعالیت هستند. این توجه ترکها به صنعت نساجی آنها را به یکی از مهمترین کشورهای جهان در این صنعت بدل کرده است. همانطور که می دانید ترکیه ششمین تولیدکننده بزرگ نساجی و پوشاک جهان و دومین تامین کننده بزرگ اروپاست.

همزمان با پیشرفت های چشمگیر ترکیه در بخش نساجی و پوشاک، بخش تولید انواع الیاف و نخ نیز در ترکیه گامهای بلندی را برداشته است و به خوبی توانسته نیاز شدید صنایع پوشاک و نساجی این کشور به مواد اولیه را پاسخگو باشد.

امروزه پنبه بیش از هر زمان دیگری یک کالای استراتژیک و البته حیاتی برای کشورهای دارای صنعت نساجی به شمار می رود. در حال حاضر ترکیه به یکی از مهمترین تولیدکنندگان پنبه در جهان تبدیل شده است.

 

————————————————————————————

این مطلب را نیز بخوانید
پیشنهاد سردبیر : فرش وینتیج چیست و چرا علاقه به خرید آن افزایش یافته است؟ 

————————————————————————————
تحریریه مجله نساجی کهن
ارسال مقالات و ترجمه جهت انتشار در سایت : info@kohanjournal.com

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین خبرها و به روز ترین نمایشگاه های نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن