اخبار فرش ماشینی

صادرات۵۷۸ ميليون دلار ي محصولات نساجي

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مقايسه ارزش صادرات محصولات نساجي با ارقام مربوط به هشت ماهه سال گذشته نشان دهنده كاهش
۵ درصدي ارزش صادرات نساجي طي امسال است.به گزارش فارس ، براساس اعلام وزارت‎ ‎صنايع، صادرات كالاهاي نساجي، چرم و كفش در هشت ماهه امسال ۵۷۸ ميليون‎ ‎دلار بوده است‎.

‎همچنين در هشت ماهه امسال ارزش صادرات پوشاك به ۱۲۵‏‎ ‎ميليون دلار و فرش ماشيني به ۱۳۸ ميليون دلار رسيد كه به ترتيب ۷۶ و ۷‏‎ ‎درصد افزايش را نشان مي دهد‎.

‎اين در حالي است كه بر اساس آمار گمرك‎ ‎طي هفت ماهه امسال ارزش صادرات پوشاك ۱۰۱ ميليون و ۶۳ هزار و ۵۵۶ دلار‎ ‎بوده كه در مقايسه با آمار هشت ماهه صادرات نساجي طي يك ماه ۱۲۸ درصد‎ ‎افزايش يافته است. علاوه بر اين ارزش صادرات فرش ماشيني در هفت ماهه امسال‎ ۱۰۴ ‎ميليون و ۱۰۰ هزار دلار بوده كه رقم مربوط به صادرات اين محصول در هشت‎ ‎ماهه امسال نشان دهنده رشد ۷۱ درصدي است. بصيري پيشتر گفته بود: موضوع‏‎ ‎پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز به صنعتگران در هيات دولت باقي مانده و‎ ‎تاكنون نهايي نشده است و اين مسئله به معني ناقص ماندن اجراي مصوبه مربوط‎ ‎به پرداخت تشويق صادراتي به توليدكنندگان است. وي با اشاره به رقم ۲۸۶‏‎ ‎ميليون دلاري مابه التفاوت نرخ ارز صنعت نساجي گفته بود: حدود ۹۰ ميليون‎ ‎دلار از اين رقم به صنعتگران پرداخت شده ولي بقيه توليدكنندگان موفق به‎ ‎دريافت آن نشده اند. او يادآور شده است: اين ميزان صادرات به ارزش ۵۷۸‏‎ ‎ميليون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزايش نشان‎ ‎مي دهد.وي همچنين افزود: صادرات پوشاک که از کالاهاي با ارزش افزوده است‎ ‎با بيشترين افزايش طي هشت ماهه سال جاري به رقم ۱۲۵ ميليون دلار و فرش‎ ‎ماشيني با ۱۳۸ ميليون دلار به ترتيب ۷۶ و ۷ درصد افزايش نشان مي دهد‎. ‎نصرالهي با اشاره به اجراي مصوبه استمهال بدهي واحدهاي نساجي تصريح کرد‎: ‎در رابطه با ابهامات و اشکالات و برداشت هاي متفاوتي که بانک ها در مورد‎ ‎اين مصوبه داشتند وزارت صنايع و معادن جلساتي را برگزار نمود که اين‎ ‎ابهامات حل شده و اين مصوبه در حال اجراست.وي تاکيد کرد: تشکل ها و انجمن‎ ‎ها بعد از رفع ابهامات موجود در اجراي اين مصوبه و با اجرايي شدن اين طرح،‎ ‎اعلام نمودند که ابهامات موجود کاملاً برطرف شده است.مدير کل نساجي وزارت‎ ‎صنايع و معادن همچنين اعلام کرد: ارز سه درصدي که سال ۱۳۸۰ جهت بازسازي و‎ ‎نوسازي صنايع نساجي تصويب شد تا پايان سال معتبر است و کماکان واحدهاي‎ ‎نساجي از طريق استان ها طرح هايشان را به بانک ها اعلام مي کنند و تا‎ ‎پايان سال جاري قابل استفاده است‎.

hinza chemical تبلیغات

‎نصرالهي همچنين تصريح کرد: ارز‎ ‎تشويق صادرات سال هاي ۷۵و ۷۶ با پيگيري هاي مستمر وزارت صنايع و معادن به‎ ‎صورت مصوبه درآمده و اين مورد نيز در حال پيگيري است که در اصلاحيه بودجه‏‎ ‎امسال يا بودجه سال آينده قرار بگيرد‎.
‎وي همچنين مصوبه پرداخت ما‎ ‎به التفاوت نرخ ارز به صنعتگران را داراي اشکالاتي دانست که با برطرف شدن‎ ‎ابهامات در کميسيون اقتصادي و ابلاغ مصوبه از طرف دولت اين ابهامات و‎ ‎مشکلات برطرف مي شود‎.‎

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن