اخبار نساجی

صادرات ۲۵ميليارد دلاري خدمات فني و مهندسي تا پايان برنامه پنجم توسعه

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

وزارت كار و امور اجتماعي سازمان توسعه و تجارت ايران و انجمن صنفي كارفرمايي دفاتر مشاوره شغلي و كاريابي‌هاي بين‌المللي ايران يادداشت تفاهم همكاري سه جانبه امضا كردند.

ایلنا: رئيس سازمان توسعه و تجارت با بيان اين مطلب كه ما در سال جاري توانسته‌ايم ۲/۳ ميليارد دلار خدمات فني و مهندسي صادر كنيم گفت: اميدواريم در سال پاياني اجراي برنامه پنجم توسعه بتوانيم اين ميزان را به ۲۵ ميليارد دلار افزايش دهيم.
به گزارش خبرنگار ايلنا وزارت كار و امور اجتماعي سازمان توسعه و تجارت ايران و انجمن صنفي كارفرمايي دفاتر مشاوره شغلي و كاريابي‌هاي بين‌المللي ايران يادداشت تفاهم همكاري سه جانبه امضا كردند.
در اين مراسم حميد صافدل با عنوان اين مطلب كه كمك و معرفي كاريابي‌ها به شبكه بانكي كشور جهت استفاده از تسهيلات لازم و به منظور توسعه اشتغال در خارج از كشور از جمله اهداف ما نسبت به امضاي اين يادداشت تفاهم همكاري است گفت: فراهم آوردن زمينه عضويت دفاتر مشاوره شغلي و كاريابي‌هاي بين‌المللي در بانك اطلاعات صادركنندگان سازمان و حضور اين دفاتر در همايش‌ها و كميسيون‌هاي مشترك اقتصادي ايران با ساير كشورها از جمله ديگر اهداف ما است.

وي افزود: فراهم آوردن زمينه‌هاي انعقاد قرارداد و همكاري در خصوص اعزام نيروي كار به خارج از كشور در كليه برنامه‌هاي مشترك با ساير كشورها پس از تاييد كميسيون پژوهش‌هاي سازمان صورت مي‌گيرد.
رئيس سازمان توسعه و تجارت كشور متذكر شد: فراهم آوردن زمينه حضور اعضاي كارگروه و دفاتر مشاوره شغلي و كاريابي‌هاي بين‌المللي در جمع هيات‌هاي اعزامي تخصصي و غيرتخصصي و دانشگاه‌هاي داخل و خارج از كشور نيز از جمله موارد قابل ذكري است كه بايد به آنها اشاره كرد.
براساس اين گزارش توكل حبيب‌زاده قائم‌مقام وزير كار و امور كشور در امور بين‌الملل نيز با تاكيد بر ارائه كمك به انجمن و دفاتر مشاوره شغلي كاريابي‌هاي بين‌المللي در قالب رديف‌هاي بودجه سالانه گفت: فراهم آوردن زمينه فعاليت بيشتر بخش خصوصي در زمينه اعزام نيروي كار به خارج از كشور از جمله اهدافي است كه ما درصدد رسيدن به آنها هستيم.

وي با بيان اين مطلب كه استفاده از توان سازمان فني و حرفه‌اي كشور با هدف استانداردسازي آموزش‌هاي مهارت‌هاي تخصصي در رشته‌هاي مورد نياز و براساس استانداردهاي روز جهاني موردنظر ما است گفت: هماهنگي و تعاملي راهبردي با وزارت امور خارجه در خصوص گنجاندن موضوع اعزام نيروي كار در معاهدات اقتصادي و تجاري و نيز ارتباط با نمايندگي‌ها و سفارتخانه‌هاي ايران در خارج از كشور نيز از جمله برنامه‌هايي است كه درصدد دستيابي به آنها هستيم.
به گزارش ايلنا مهرداد عيوبي رئيس هيات مديره انجمن صنفي دفاتر مشاوره شغلي و كاريابي‌هاي بين‌المللي ايران نيز در اين نشست گفت: تدوين و ارائه گزارش‌ فعاليت‌هاي صورت گرفته براساس مفاد اين تفاهم نامه به وزارت كار و سازمان توسعه تجارت از جمله برنامه‌هاي ما است تا بتوانيم در نظارت و بازرسي مستمر بر عملكرد دفاتر مشاوره شغلي و كاريابي‌هاي بين‌المللي به بهترين نحو عمل كنيم.

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن