اخبار فرش ماشینی

صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری فرش ماشینی آران و بیدگل

رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت شهرستان آران و بیدگل از صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری فرش ماشینی این شهرستان در یک سال گذشته به کشورهای دیگر خبر داد.
آران و بیدگل نیوز – حسین منصوری: حسین حاجی‌زاده روز گذشته در حاشیه دیدار از نمایشگاه بین المللی فرش تهران در گفتگو با خبرنگار آران و بیدگل نیوز اظهار داشت: عمده صادرات فرش به کشورهای افغانستان و عراق بوده که در مجموع در یک سال گذشته حدود ۱۰۰ میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشته است.

صادرات 100 میلیون دلاری فرش ماشینی آران و بیدگل

وی با اشاره به تولید ۴۵ میلیون متر مربع فرش ماشینی در یک سال گذشته در شهرستان آران و بیدگل بیان کرد: این شهرستان با تولید حدود ۵۰ درصد فرش ماشینی کشور رتبه نخست تولید فرش کشور را داراست.
حاجی زاده با تاکید بر این که صنعت فرش ماشینی به عنوان یکی از مهم ترین صنعت های تاثیرگذار شهرستان آران و بیدگل رشد قابل توجهی داشته است افزود: در حال حاضر منطقه کاشان و آران و بیدگل با بیش از یک هزار واحد تولید کننده فرش ماشینی و تولید ۷۰ درصد فرش ماشینی کشور به قطب تولید این محصول در کشور و حتی منطقه تبدیل شده است.

صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری فرش ماشینی آران و بیدگل

وی با اشاره به فعالیت ۶۰۰ کارخانه فرش ماشینی با مجوز بهره برداری در این شهرستان تصریح کرد: کم ترین تعطیلی واحدهای صنعتی در کشور متعلق به آران و بیدگل است که این آمار حدود یک ونیم درصد است.
حسین حاجی‌زاده با بیان این که تک محصولی بودن می تواند در آینده مشکلاتی برای صنعت شهرستان بوجود آورد خاطرنشان کرد: پیگیری هایی برای خروج از تک محصولی بودن صنعت شهرستان در جریان است که از آن جمله می توان به ایجاد واحدهای تولیدی ظرف های یکبار مصرف، لوازم و قطعه های پلاستیکی خودرو و لامپ های کم مصرف اشاره کرد.

صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری فرش ماشینی آران و بیدگل

شایان ذکر است روز گذشته اعضای کارگروه اشتغال آران و بیدگل به ریاست علی یوسفیان معاون فرماندار ضمن بازدید از نمایشگاه فرش به گفت وگو با صاحبان صنایع پرداختند.
نمایشگاه بین‌المللی فرش تهران از ۱۳ شهریورماه ۹۵ آغاز و تا پایان روز ۱۶ شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است و در این نمایشگاه ۳۳ مرکز تولید فرش آران و بیدگل در آن حضور دارند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن