اخبار فرش ماشینیاسلاید شو

صادرات نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال پایدار شهرستان آران و بیدگل دارد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در حاشیه همایش توسعه صادرات فرش ماشینی و در جمع مسئولان و صنعتگران این حوزه تلاش ها و خدمات صنعتگران شهرستان آران و بیدگل را در پویایی اقتصادی، تثبیت اشتغال و کارآفرینی و تحقق رونق تولید ستودنی دانست.
دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در حاشیه همایش توسعه صادرات فرش ماشینی و در جمع مسئولان و صنعتگران این حوزه تلاش ها و خدمات صنعتگران شهرستان آران و بیدگل را در پویایی اقتصادی، تثبیت اشتغال و کارآفرینی و تحقق رونق تولید ستودنی دانست و گفت: شهرستان آران و بیدگل با تولید سالانه ۵۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در رتبه نخست تولید فرش کشور و رتبه دوم تولید فرش ماشینی جهان پس از غازی عنتب ترکیه قرار دارد.
وی با اشاره به حمایت دولت از صنعت فرش ماشینی در حوزه های ارز، واردات مواد اولیه و صادرات محصول عنوان کرد: فعالیت ۸۱۰ واحد صنعتی و اشتغال ۲۰ هزار نفر در واحدهای صنعتی و نیز صادرات به عنوان موتور محرکه اقتصاد توانسته است نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال پایدار شهرستان آران و بیدگل ایفا کند.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل توسعه صادرات را در ایجاد اشتغال و افزایش رفاه مردم ایران و این شهرستان کلیدی و تاثیرگذار خواند و بیان داشت: با افزایش تولید و صادارات، زمینه برای توسعه پایدار این شهرستان فراهم تر می شود.
وی بیان کرد: اگر صنعت، دانش بنیان و پژوهش محور باشد، می تواند اقتصادی هوشمند را شکل دهد که دیگر اقتصاد دولتی و رانتی جایی نخواهد داشت و از نوسان های بازار هم تاثیری نخواهد گرفت که مجموع اینها می تواند به توسعه پایدار شهرستان آران و بیدگل منجر شود.
دکتر بایبوردی افزود: باید در زمینه رونق هر چه بیشتر صنعت فرش ماشینی و کاهش تبعات نوسان ها و تهدیدها نیز به استفاده از شرکت های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت دانش آموختگان دانشگاهی روی بیاوریم.
وی ضمن تقدیر از ۹ صادرکننده برتر شهرستان آران و بیدگل در تولید فرش ماشینی و فولاد گفت: کسب عنوان یک صادر کننده ملی، ۲ صادرکننده ممتاز استانی و ۶ صادر کننده نمونه استانی واحدهای تولیدی فرش ماشینی و صنعت فولاد این شهرستان نمایانگر تحقق شعار «رونق تولید» و صادرات غیر نفتی است.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با ابراز خرسندی از صادارات غیرنفتی ۱۵۰ میلیون دلاری صادرکنندگان این شهرستان گفت: مردم شهرستان آران و بیدگل اعتماد به نفس را جایگزین اعتماد به نفت کرده اند و این یکی از مزیتهای مردم این خطه کویری و تولیدپایه است.
گفتنی است همایش ملی توسعه صادرات فرش ماشینی، چالش ها و فرصت ها با حضور معاون وزیر صمت، مسئولان استان اصفهان و شهرستان های کاشان و آران و بیدگل، صنعتگران، بازرگانان و فعالان صنعت فرش ماشینی به میزبانی اتاق بازرگانی کاشان برپا شد و در پایان این همایش طی آیینی از واحدهای صنعتی نمونه کشوری و استانی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل تقدیر به عمل آمد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن