صادرات نساجی کشور ۲۸ درصد افزایش یافت

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات صنایع نساجی از ابتدای سال جاری تاکنون در همسنجی با سال گذشته ۲۸ درصد رشد داشته است.

افسانه محرابی در حاشیه بازدید از کارخانه های نساجی بروجرد بدون بیان آمار و توضیح بیشتر در این خصوص، افزود: نساجی بروجرد از افتخارات صنایع نساجی کشور است که تا سال آینده طرح توسعه این کارخانه اجرا خواهد شد و تولید نخ، پارچه و پوشاک در این واحد تولیدی انجام می شود.

به گزارش مجله نساجی کهن به نقل از ایرنا، وی اظهار کرد: نساجی بروجرد دارای زیر ساخت های مطلوبی برای تولید است و با توجه به ایجاد فرصت های شغلی متعدد در آنها باعث رشد اقتصادی استان، شهرستان و کشور خواهد شد.
مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: با بالا رفتن قیمت ارز بسیاری از صنایع نساجی نیاز مبرم به سرمایه در گردش دارند که کارهایی در این مورد انجام شده است.
محرابی افزود: با توجه به ممنوعیت واردات پوشاک از تیر امسال باید ظرفیت های خالی پر و نیاز ۲۱۰ هزار تنی پوشاک کشور تامین شود.
وی ادامه داد: اکنون مشکل اصلی صنایع نساجی تامین نقدینگی و سرمایه در گردش است که کوشش می کنیم این مشکل حل و فصل شود.
مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هفت هزار و ۹۰۰ واحد تولیدی فعال نساجی در کشور وجود دارد که اقدام های لازم برای تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش این صنایع برنامه ریزی شده است.
محرابی افزود: با حل مشکلات تبادلات بین المللی، صنعت نساجی در زمینه های واردات، صادرات و نصب ماشین آلات جدید گسترش پیدا کرده و مشکلات مالی و بانکی بهتر شده است.

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *