اخبار نساجی

صادرات غیرنفتی كشور در سال گذشته از مرز ۴۵ میلیارد دلار گذشت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:
صادرات غیرنفتی كشور در سال گذشته از مرز ۴۵ میلیارد دلار گذشت

صادرات غیرنفتی كشور در سال گذشته از مرز 45 میلیارد دلار گذشت معاون صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات غیرنفتی سال گذشته كشور از مرز ۴۵ میلیارد دلار گذشت و در برنامه امسال نیز صادرات ۷۰ میلیارد دلاری در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، ‘وجیه الله جعفری’ عصر سه شنبه درجریان بازدید از نمایشگاه توانمندی های ۵۰ شركت داخلی و خارجی آلومینیوم در هتل امیركبیر اراك افزود: صادرات محصولات معدنی و صنایع معدنی در سال گذشته بیش از ۱۲میلیارد و ۵۰۰میلیون دلار بود كه نسبت به سال ۸۹ حدود ۴۲ درصد رشد داشته است.

وی بیان كرد: تقویت واحدهای استانی در بخش تولید فلز آلومینیوم از اولویت های این وزارتخانه است كه در این راستا باید مسوولان استانی زیر ساخت های لازم را فراهم كنند.

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: برای همراهی بیشتر صنعت آلومینیوم با محیط زیست جایگزینی خطوط پیشرفته و استفاده از فناوری روز لازم و ضروری است.

جعفری ادامه داد: برگزاری كنفراس های بین المللی و برپایی نمایشگاه ها فرصت بسیار مناسبی برای تبادل تجربه ها و آشنایی با توانمندی های شركت داخلی و خارجی است كه شركت كنندگان می توانند از نظرات صاحب نظران و دانش آموختگان استفاده كنند.

وی اظهار كرد: فلز آلومینیوم استراتژیك است و كشور توانمندی ها و ظرفیت های بسیار خوبی در افزایش تولید این محصول كاربردی دارد.

دومین كنفرانس بین المللی آلومینیوم ایران با شعار ‘تلاش برای رشد و توسعه صنعت آلومینیوم’ و ‘توسعه متوازن این صنعت’ در اراك به عنوان اولین تولید كننده این فلز در خاورمیانه امروز آغاز شده و فردا نیز ادامه دارد

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن