اخبار فرش ماشینی

صادرات بيش از ۶۵۰ ميليون دلار صنايع نساجي و پوشاک

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

در نيمه اول امسال صورت گرفت ‏: صادرات بيش از ۶۵۰ ميليون دلار صنايع نساجي و پوشاک

خبرگزاري پانا: مدير کل صنايع نساجي، پوشاک، چرم و کفش و فرش وزارت صنايع و معادن گفت: صادرات صنايع نساجي و پوشاک کشور در نيمه نخست امسال بيش از ۶۵۰ ميليون دلار رسيد.
به گزارش خبرگزاري پانا به نقل از وزارت صنايع و معادن، مهدي اسلام پناه در حاشيه شانزدهمين نمايشگاه بين المللي ماشين آلات، مواد اوليه، منسوجات خانگي و محصولات نساجي افزود: در حال حاضر ۱۴ درصد اشتغال حوزه صنعت کشور در صنايع نساجي و پوشاک است که اين درصد از اشتغال صنعت نساجي و پوشاک کشور تقريباً ۵۰۰ هزار نفر را شامل مي شود.

مدير کل صنايع نساجي، پوشاک، چرم و کفش و فرش وزارت صنايع و معادن تصريح کرد: ۹ هزار و ۵۰۰ واحد نساجي و پوشاک فعال با ارزش افزوده قريب ۸ درصد در کشور توليد دارند.
وي با بيان اينکه بعضي از کدهاي آيسيک نساجي و پوشاک در بحث هدفمند کردن يارانه ها جز رشته هاي آسيب پذير است، بيان داشت: بر اساس کدهاي آيسيک در بسته حمايتي صنعت و معدن خط ويژه اعتباري و تسهيلات کم بهره براي واحدهاي نساجي کشور در نظر گرفته شده است.

اسلام پناه با اشاره به اينکه وزارت صنايع و معادن متولي توليد و حامي توليد داخلي است، افزود: واحدهاي نساجي و پوشاک و چرم و کفش همزمان با اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها در راستاي تقويت منافع ملي و شکوفايي اقتصاد حمايت مي شوند.
وي در خصوص نمايشگاه شانزدهم گفت:  امسال اين نمايشگاه با حضور فعالتري نسبت به سالهاي گذشته برگزار شد ودر آن ۱۳۸ شرکت از ۱۳ کشور خارجي و تعداد زيادي از شرکت‌هاي داخلي شرکت کرده اند که با رشد بيش از ۵۵ درصد مواجه شده که اين خود حکايت از شکست توطئه هاي بين المللي است .

مدير کل صنايع نساجي، پوشاک، چرم و کفش و فرش وزارت صنايع و معادن ابراز اميدواري کرد: اين نمايشگاه دستاوردهاي خوبي براي صنعت نساجي و پوشاک کشور داشته باشد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن