اخبار فرش ماشینی

صادرات بيش از ۶۵۰ ميليون دلار صنايع نساجي و پوشاک

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

در نيمه اول امسال صورت گرفت ‏: صادرات بيش از ۶۵۰ ميليون دلار صنايع نساجي و پوشاک

خبرگزاري پانا: مدير کل صنايع نساجي، پوشاک، چرم و کفش و فرش وزارت صنايع و معادن گفت: صادرات صنايع نساجي و پوشاک کشور در نيمه نخست امسال بيش از ۶۵۰ ميليون دلار رسيد.
به گزارش خبرگزاري پانا به نقل از وزارت صنايع و معادن، مهدي اسلام پناه در حاشيه شانزدهمين نمايشگاه بين المللي ماشين آلات، مواد اوليه، منسوجات خانگي و محصولات نساجي افزود: در حال حاضر ۱۴ درصد اشتغال حوزه صنعت کشور در صنايع نساجي و پوشاک است که اين درصد از اشتغال صنعت نساجي و پوشاک کشور تقريباً ۵۰۰ هزار نفر را شامل مي شود.

مدير کل صنايع نساجي، پوشاک، چرم و کفش و فرش وزارت صنايع و معادن تصريح کرد: ۹ هزار و ۵۰۰ واحد نساجي و پوشاک فعال با ارزش افزوده قريب ۸ درصد در کشور توليد دارند.
وي با بيان اينکه بعضي از کدهاي آيسيک نساجي و پوشاک در بحث هدفمند کردن يارانه ها جز رشته هاي آسيب پذير است، بيان داشت: بر اساس کدهاي آيسيک در بسته حمايتي صنعت و معدن خط ويژه اعتباري و تسهيلات کم بهره براي واحدهاي نساجي کشور در نظر گرفته شده است.

hinza chemical تبلیغات

اسلام پناه با اشاره به اينکه وزارت صنايع و معادن متولي توليد و حامي توليد داخلي است، افزود: واحدهاي نساجي و پوشاک و چرم و کفش همزمان با اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها در راستاي تقويت منافع ملي و شکوفايي اقتصاد حمايت مي شوند.
وي در خصوص نمايشگاه شانزدهم گفت:  امسال اين نمايشگاه با حضور فعالتري نسبت به سالهاي گذشته برگزار شد ودر آن ۱۳۸ شرکت از ۱۳ کشور خارجي و تعداد زيادي از شرکت‌هاي داخلي شرکت کرده اند که با رشد بيش از ۵۵ درصد مواجه شده که اين خود حکايت از شکست توطئه هاي بين المللي است .

مدير کل صنايع نساجي، پوشاک، چرم و کفش و فرش وزارت صنايع و معادن ابراز اميدواري کرد: اين نمايشگاه دستاوردهاي خوبي براي صنعت نساجي و پوشاک کشور داشته باشد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن