گزارش نمایشگاه ها

ششمین نمايشگاه بين‌المللي نساجي استان يزد – ۱۴ الي ۱۷ ارديبهشت ماه ۱۳۹۰

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

صنايع نساجي و چرم از ديرباز به عنوان يكي از صنايع مهم و بهره‌ور در كشور مطرح بوده است و نزديك به يك قرن است كه از احداث اولين كارخانه نساجي در ايران مي‌گذرد.

صنعت توليدات نساجي يكي از متنوع‌ترين و پراكنده‌ترين صنايع در جهان است كه تجارت پر اهميتي را نيز ايجاد نموده است. اين صنعت شايد يكي از اولين فعاليتهاي صنعتي باشد كه به صورت ابتدايي در كارگاههاي شخصي و خانگي پارچه توليد مي‌نموده است. در ايران نيز شواهد باستانشناسي كه از حفاريهاي شوش به دست آمده است، نخستين نشانه‌هاي وجود پارچه در ايران را به چهار هزار سال قبل از ميلاد برمي‌گرداند.

هم‌اكنون صنعت نساجي در مقام يكي از معيارها و شاخصهاي توسعه كشورهاي مختلف است به گونه‌اي كه در ميان ۱۰ كشور عمده صادركننده محصولات نساجي در جهان ۷ كشور از ممالك پيشرفته هستند و ارزش صادرات سالانه اين محصولات در دنيا به بيش از ۲۶۰ ميليارد دلار بالغ مي‌شود كه از اين جهت بعضاً به عنوان دومين صنعت مادر تلقي مي‌شود. در اين ميان كشور ايران نيز با توجه به سابقه تاريخي خود، به طور قطع توانايي حضور در بازارهاي جهاني را دارد، چنانكه بر اساس كارشناسيهاي به عمل آمده مي‌توان صادرات محصولات نساجي ايران را در سال به ۵ ميليارد دلار رساند. ضمناً ايران نيز هم پاي كشورهاي پيشرفته و مطرح در اين صنعت توانسته است در شاخه‌هاي گوناگون صنعت عظيم نساجي و صنايع وابسته موجبات ارتقاء و گسترش را فراهم آورده و با اتكاء به مهارتهاي تكنولوژيك نيازهاي اساسي اين صنعت را مرتفع سازد.

از اينرو با استعانت از خداوند متعال و با هدف ايجاد فضاي رقابتي سالم و مناسب ميان فعالان صنعت نساجي، شركت مهندسي تحقيقاتي سيما نساج يزد پس از كسب موفقيتهاي چشم‌گيري در راستاي اجراي فعاليتهاي تحقيقاتي و خدماتي به جامعه نساجي كشور و بدنبال برگزاري موفقيت‌آميز اولين نمايشگاه تخصصي توليدكنندگان ماشين‌آلات و سازندگان مواد اوليه نساجي در سال ۷۹ در استان يزد و برپائي اولين الی پنجمین نمايشگاه بين‌المللي تخصصي ماشين‌آلات و محصولات نساجي، چرم، پوشاك و فرش در سالهاي ۸۵ الی ۸۹ در استان يزد به عنوان يكي از قطبهاي صنعت نساجي كشور با حضور بيش از ۱۰۰ واحد نساجی، پوشاک و چرم از داخل و خارج از کشور، با کسب تجاربی ارزشمند تصميم به برگزاری ششمین دوره اين نمايشگاه دارد. اميد است برپايي اين نمايشگاه در شهر صنعتي يزد با قدمت بسيار طولاني در صنعت نساجي كشور با حضور فعالانه واحدهاي موفق نساجي، بتواند دستيابي به اهداف مورد نظر را ميسر سازد.

دانلود فرم هاي ثبت نام در نمايشگاه

با تشكر
دكتر محمد ميرجليلي
مديرعامل شركت مهندسي تحقيقاتي سيما نساج يزد

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

ستاد برگزاري نمايشگاه: يزد- صفائيه – انتهاي بلوار پروفسور حسابي – بلوار شهداي گمنام-  جنب دانشگاه آزاد اسلامي يزد- مركز رشد فناوري نساجي-  شركت مهندسي تحقيقاتي سيما نساج يزد

صندوق پستي : ۱۹۳۹- ۸۹۱۶۵   Email : sima.nassaj@gmail.comThis email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

تلفكس: ۸۲۰۲۱۲۶ ـ ۰۳۵۱ تلفن: ۸۲۳۱۷۶۹-  ۰۳۵۱ ،  ۸۲۰۲۱۲۵- ۰۳۵۱ ،

همراه: ۰۹۱۳۱۵۱۷۵۴۹  ،  ۰۹۱۳۳۵۱۹۳۶۲

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن