اخبار نساجی

شروط بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

شروط بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بندی از لایحه بودجه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت را مشروط به موافقت بالا‌ترین مقام اجرایی دستگاه و بدون سنوات ارفاقی و حذف پست سازمانی کردند.

hinza chemical تبلیغات

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی بند‌های هزینه‌ای لایحه بودجه با تصویب بندی مقرر کردند، بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با موافقت بالا‌ترین مقام اجرایی دستگاه یا مقام مجاز موضوع مواد ۵۲ و ۵۳ قانون محاسبات عمومی و بدون سنوات ارفاقی و مشروط به حذف پست سازمانی مجاز است.

وکلای ملت همچنین با تصویب بند دیگری به دولت اجازه دادند به منظور ساماندهی و پرداخت به موقع کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد و عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگان و موظفین کشوری اعتبار مربوط به اقلام مذکور را از بودجه را از بودجه دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی کسر و به اعتبارات هزینه‌ای هزینه‌ای صندوق مذکور اضافه نمایند.

نمایندگان همچنین مصوب کردند ماده ۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری منحصر به امور خدمات اداری دستگاه‌های اجرایی است و شامل اجرای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نمی‌شود. همچنین اختیارات هیات وزیران در مورد تعیین نصاب معاملات موضوع قانون برگزاری مناقصات به مواردی که معامله به صورت مزایده انجام می‌شود نیز تسری می‌یابد.

وکلای ملت همچنین مقرر کردند در کلیه دستگاه‌های اجرایی امتیاز کمک هزینه فوت و ازدواج ۶۵۰۰ و امتیاز حساب پس از انداز کارکنان دولت (سهم دولت) ۱۵۰ تعیین و پرداخت می‌گردد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بند دیگری مقرر کردند افزایش اعتبارات هزینه‌ای نسبت به اعتبارات مصوب وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی برای تامین کسری احتمالی ناشی از حقوق و مطالبات قانونی نیروی انسانی تا سقف ۱۰ درصد هریک از ردیف‌های اعتبارات هزینه‌ای و مالی منظور در جداول و پیوست‌های این قانون با پیشنهاد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و تصویب هیئت وزیران در سقف بودجه هزینه‌ای و مالی مجاز است.

وکلای ملت همچنین مصوب کردند افزایش حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر از قبیل هیئت علمی، کارکنان کشوری و لشکری و قضات به طور جداگانه توسط دولت به نحوی که تفاوت تطبیق موضوع مواد ۷۱ و ۷۸ قانون مدیریت خدمات کشوری در حکم ثابت باقی بماند انجام می‌پذیرد.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن