اخبار نساجی

سهم پرداختى ایران در موسسه توسعه بین المللى تعیین شد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

دولت در راستای ارتقا جایگاه ایران در بانک جهانی، با تعیین سهم ایران در موسسه توسعه بین المللی وابسته به گروه بانک جهانی موافقت کرد.

به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات وزیران بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصاد ودارایی، به این وزارتخانه اجازه داد به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران مبلغ هیجده میلیون و چهار صد هزار (۰۰۰/۴۰۰/۱۸) دلار آمریکا یا معادل حق برداشت ویژه آن به میزان دوازده میلیون ودویست وچهل و هشت هزار (۰۰۰/۲۴۸/۱۲) اس.دی. آر (SDR )را به منظور تامین سهام ایران در موسسه توسعه بین المللی وابسته به گروه بانک جهانی بر اساس برنامه زمانی تعیین شده از سال ۱۳۹۱ الی ۱۳۹۹ تعهد کند. وزارت امور اقتصاد ودارایی معادل ریالی مبالغ یاد شده، تضمین کتبی در اختیار بانک مرکزی قرار می دهد.

بر این اساس، دولت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را موظف کرده است؛ مبلغ یاد شده را بر اساس برنامه زمانی تعیین شده در سال های مختلف از محل منابع خود پرداخت و در دفتر قانونی خود به حساب سهمیه و سهام دولت جمهوری اسلامی ایران نزد موسسات بین المللی منظور کند.

hinza chemical تبلیغات

این مصوبه از سوی “محمد رضا رحیمی” معاون اول رییس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

یادآور می شود، ایران عضو موسس بانک بین المللی بازسازی و توسعه (IBRD) است که بعدها با افزوده شدن چهار زیر مجموعه دیگر با عنوان کلی گروه بانک جهانی خوانده می شود. این بانک در سال ۱۹۴۴ پس از برگزاری یک نشست با حضور نمایندگان ۴۴ کشور پایه گذاری شد. در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در ترکیب ساختار سهامداری دارای جایگاه ممتازی است و به اتکا همین موضوع در مذاکره با دیگر اعضای گروه کشوری خود(دارای هفت عضو شامل؛ ایران، پاکستان، الجزایر، افغانستان، تونس، مراکش و غنا) در صندوق بین المللی پول و بانک جهانی توانسته است یک کرسی دایم مدیر اجرایی، یک مشاور ارشد و دو مشاور در صندوق بین المللی پول و یک مشاور در بانک جهانی را در اختیار داشته باشد.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن