اخبار فرش ماشینی

سالانه ۷۵ هزار مترمربع فرش در حرم مطهر رضوی نونما می‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی گفت: سالانه حدود ۷۵ هزار متر مربع فرش دست‌باف و ماشینی در حرم مطهر رضوی نونما می‌شود.

به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، غلامرضا باغشنی اظهار کرد: از این میان، ۵ هزار متر مربع فرش دست‌باف و حدود ۷۰ هزار متر مربع فرش ماشینی است که در رواق‌ها و صحن‌ها تعویض و نو می‌شود.

وی با بیان این که فرش‌های حرم مطهر رضوی همیشه نو و نزدیک به نو است، گفت: فرش‌های دست‌باف مذکور از جنس پشم درجه یک داخلی و پنبه و فرش‌های ماشینی از جنس نخ اکرلیک درجه یک بایر آلمان است.

باغشنی ادامه داد: در فرش‌های جدیدی که از ابتدای امسال وارد حرم امام رضا(ع) شده است، از طرح‌های افشان، لچک ترنج و افشان ترنج، استفاده شده است.

وی با اشاره به جمع‌آوری سالانه ۷۰ هزار متر مربع فرش ماشینی و ۵ هزار متر مربع فرش دست‌باف از صحن‌های و رواق‌های حرم مطهر رضوی، گفت: تمامی رواق‌ها و بیشتر صحن‌های حرم مطهر رضوی با فرش‌های ماشینی و دست‌باف مفروش می‌شود.

باغشنی درباره فرش‌های جمع‌آوری از صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی شده، گفت: این فرش‌ها در محل نمایشگاه شرکت واقع در مقابل باب‌الجواد، به فروش می‌رسد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی ادامه داد: عمده مشتری‌های این فرش‌ها، خانوارهای کم‌بضاعت و نمازخانه‌های سایر ادارات و همچنین مساجد و تکایا هستند.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن