ساختار شکنی در طراحی فرش به سبکی نوین

ابتدا قبل از همه چيز يك معرفي از خودتان براي مخاطبان مجله بفرماييد؟

سلام عرض مي كنم خدمت همه ي مخاطبان محترم مجله نساجي كهن سپيده صاحبدل هستم؛ گرافيست، طراح و نقاش، ديجيتال آرتيست، با برند ثبت شده در زمينه آثار و محصولات منحصر به فرد خود، همچنين عضو انجمن طراحان فرش تهران نيز هستم. معرفي برخي آثار و رزومه مختصري از حوزه فعاليت‌هاي هنري و محصولات اينجانب در كتاب بين المللي گنجينه هنر ايران زمين به چاپ رسيده است كه در كتابخانه ي ملي ايران ثبت شده است.

در حال حاضر مشغول به فعاليت در زمينه توليد و اجراي آثار هنري خود كه با ابزار هاي مختلف سنتي و همچنين مدرن خلق شده و در تلاش براي به وجود آوردن سبكي نو و خلق طرح هاي نوين در صنعت فرش و پارچه مي باشم.

با تحقيقات و بررسي هاي فراوان موفق به همكاري با اولين و پيشرفته ترين كارخانه فرش ماشيني كه بدون محدوديت در رنگ بندي و با كيفيت بسيار بالا و به صورت تحسين برانگيز در سطح بين‌المللي فعاليت مي‌كند شده ايم. توانسته‌ايم توليد فرش هايي با طرح هاي متنوع و مدرن در رنگ بندي هاي مختلف به صورت سفارشي را آغاز كنيم.

 

در چه زمينه هايي آثار خود را چاپ و توليد كرده ايد؟

در زمينه‌هاي مختلفي تا به امروز موفق به توليد و اجراي طرح‌هاي خود روي متريال هاي خاص و متفاوت گشته ام از جمله؛ فرش، تابلو فرش، پارچه و ديوارپوش و …. ولي در حال حاضر قصد فروش نقاشي هاي اورجينال خود را ندارم ،چون براي آنها برنامه‌ريزي خاصي دارم. خوشبختانه طرح‌ها و آثار مورد توجه و تاييد برخي اساتيد هنري و پيشكسوتان نامي اين صنعت و همچنين قشر جوان قرار گرفته است.

 

آيا برنامه و ايده اي براي تلفيق طرح هاي سنتي و مدرن داريد؟

نمونه‌هايي از تلفيق اين دو سبك در آرشيو كارهايم موجود مي باشد، ولي چون به جديت در عدم كپي برداري و شبيه سازي از آثار ديگر هنرمندان روي آورده ام، همواره بر آن بودم كه طرح هايم حتي الامكان ذهني باشد و نوعي ساختار شكني در طراحي فرش داشته باشم.  تمام تلاشم در جهت خلق طرح هاي هنري نو و متفاوت در صنعت فرش و غيره براي مخاطبان مي باشد.

 

بیشتر بخوانید: نقشه های فرش ماشینی با چه نرم افزارهای طراحی می شوند؟

 

 

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *