اخبار فرش ماشینی

رييس كنفدراسيون صادرات ايران: تصميم گيري هاي اقتصادي نبايد “ديکته”اي باشد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رييس كنفدراسيون صادرات ايران با اشاره به اينكه كشوري در همسايگي ايران با تجربه ناچيز ۲۰ ساله در صنعت نساجي هم اكنون ۵۰ ميليارد دلار صادرات نساجي دارد، گفت: ايران بايد حداقل سالانه معادل ۱۰ ميليارد دلار صادرات محصولات نساجي و پوشاك به كشورهاي خارجي داشته باشد، اما مسائلي همچون تورم و تاثير آن بر هزينه هاي توليد، ثبات نرخ ارز و بوروكراسي هاي رايج در مبادي گمركي مانع رسيدن به اين هدف شده است.
اسدا… عسگراولادي در دومين همايش تقدير از صادركنندگان نمونه نساجي و پوشاك، با بيان اينکه استقلال سياسي و اقتصادي دولت ها در گرو صادرات است، افزود: اگر سياست هاي صنعتي و تجاري در كشور به جاي تصميم گيري و نظرخواهي از تشكل هاي بخش خصوصي به صورت ديكته شده اتخاذ شود، مشكلات پيش روي صادرات كماكان ادامه خواهد داشت.

وي تاكيد كرد: سالانه بين ۳ تا ۵ درصد افزايش قيمت تمام شده به خاطر تورم به كالاهاي توليدي تحميل مي شود، اما توليدكنندگان داخلي نمي توانند اين افزايش هزينه را در بازارهاي جهاني منتقل كنند نتيجه آن مي شود كه قيمت تمام شده يك متر مربع پارچه ايراني در مقايسه با پارچه توليد تايلند ۴۰ درصد گران تر مي شود و در اين حالت امكان صادرات سلب مي شود.
عسگر اولادي همچنين گفت: دولت با مشورت و نظرخواهي از تشكل هاي نساجي و پوشاك قطعا مي تواند جلوي قاچاق پوشاك به كشور را بگيرد و به جاي واردات ۳۰ درصد نياز كشور به پوشاك، همه نيازهاي داخلي را از طريق توليد داخلي تامين كند.

در ادامه مراسم، گلنار نصرالهي مشاور معاون توليد وزارت صنايع در امور نساجي با ارائه جديدترين آمارهاي صادراتي از برگشت پويايي به صنعت نساجي و پوشاك خبر داد.
مديركل سابق دفتر نساجي و پوشاك وزارت صنايع گفت: در سال ۸۸ معادل ۹۱۱ ميليون دلار انواع محصولات نساجي و پوشاك و كفش و چرم از كشور صادر شده است. در ۴ ماه اول سال جاري نيز اين رقم ۲۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
نصرالهي با بيان اينكه صنعت نساجي و پوشاك ۴ درصد ارزش افزوده كل صنعت را به خود اختصاص داده گفت: پوشاك ۳۰ درصد از كل صادرات صنعت نساجي را در بر مي گيرد كه اين نشان مي دهد صنعت نساجي در فرآوري و ايجاد ارزش افزوده به لحاظ توسعه بخش پوشاك، گام هاي موفقي برداشته است.

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن