اخبار نساجی

روند نزولي قيمت سكه ادامه مي يابد

 

روند نزولي قيمت سكه ادامه مي يابد

رئيس اتحاديه كشوري طلا و جواهر با اشاره به دلايل كاهش قيمت سكه در بازار پيش بيني كرد اين روند در روزهاي آينده نيز ادامه يابد.

محمد كشتي آراي در گفت وگو با فارس با اشاره به دوره ۵/۲ ماه گذشته و روند قيمت ها در بازار جهاني و داخلي طلا اظهار داشت: در اين مدت قيمت طلا در بازارهاي جهاني روند ثابتي داشته و تغييرات قيمتي در حد ۵/۱ درصد بوده است.

وي افزود: اين ثبات قيمتي نشان مي دهد كه اتفاق خاصي در اقتصاد دنيا رخ نداده و ركود يا رونق جديدي را شاهد نيستيم و به همين دليل نوساني به قيمت طلا تحميل نشده است.
كشتي آراي در ادامه گفت: كاهش قيمت ارز در چند روز اخير كاهش قيمت طلا را در پي داشته و با توجه به آغاز ايام ماه مبارك رمضان حجم داد و ستدهاي اقتصادي هم كاهش مي يابد و در نتيجه تقاضا براي خريد ارز كاهش يافته و در نتيجه بهاي سكه نيز كاهش يافته است.

وي با بيان اين كه نشانه هايي از ايجاد ثبات در سياست هاي بانك مركزي مشاهده مي شود، تصريح كرد: ورود مجلس به بحث ارز، اين نويد را مي دهد كه بازار ارز از شرايط بهتري برخوردار شود.

وي در ادامه با بيان اين كه نزديك شدن به عرضه سكه هاي پيش فروش شده، قيمت ها را باز هم كاهش خواهد داد، اظهار داشت: در صورت ادامه ثبات قيمت اونس و ارز، عرضه ۲/۲ ميليون قطعه سكه به بازار قيمت ها را كاهش خواهد داد و به نوعي در ايجاد تعادل قيمت ارز و سكه تاثيرگذار خواهد بود. گفتني است قيمت هر قطعه سكه بهار آزادي طرح جديد طي يك هفته اخير روند كاهشي داشته و از ۷۲۰ هزار تومان به زير ۷۰۰ هزار تومان رسيده است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن