اخبار نساجی

‘روز ایران’ در ترکیه برگزار می شود

 

 

با ابتکار یک تشکل مدنی فعال در حوزه بازرگانی خارجی و داخلی ترکیه و همکاری سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول، ‘روز ایران’ در ترکیه برگزار می شود تا با همایش کارآفرینان ایرانی و ترکیه ای هم افزایی بیشتری را در حوزه همکاریهای تجاری دو کشور شاهد باشیم.

به گزارش ایرنا، فکر برگزاری روز ایران در استانبول در دیدار ‘حسن کازان’ معاون رئیس انجمن تجاری کارآفرینان آناتولی ترکیه موسوم به ‘آسکون’ و رئیس کمیسیون روابط بین الملل این نهاد مدنی به اتفاق چندتن از اعضای هیئت مدیره آسکون با ‘محسن مرتضایی فر’ سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول مطرح شد.

در این دیدار در خصوص زمینه ها و ظرفیت های همکاریهای مشترک اقتصادی و تجاری ایران و ترکیه گفت وگو و تبادل نظر شد.

نماینده آسکون ضمن اشاره به اینکه این انجمن، توسعه روابط ایران و ترکیه را مدنظر قرار دارد، آمادگی انجمن را برای پذیرائی از هیئت های تجاری کشورمان و برگزاری نشست های تجاری دوجانبه در استانبول و تهران اعلام و خاطرنشان کرد: ‘انجمن آسکون در سال ۲۰۱۵، ضمن اعزام هیئت های اقتصادی به جمهوری اسلامی ایران، یک روز خاص را برای هر کشور تعیین و در آن روز برنامه ویژه معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های آن کشور را برگزار خواهد کرد.’

نماینده آسکون افزود: در آینده نزدیک، ‘روز ایران’ را برگزار کرده و از سرکنسول و مسئولین ذیربط سرکنسولگری برای شرکت در این برنامه به منظور تشریح ظرفیت های اقتصادی و ظرفیت های بازار ایران و آشنایی متقابل با اعضای آسکون دعوت خواهد شد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول نیز با استقبال از برنامه ها و ابتکارات انجمن آسکون، ظرفیت ها و پتانسیل های موجود اقتصادی و تجاری ایران را تشریح و آمادگی سرکنسولگری را برای هرگونه همکاری اعلام نمود.

انجمن تجاری آسکون، یک انجمن مردم نهاد است که در سال ۱۹۹۸به منظور کمک به رونق اقتصادی ترکیه تاسیس شد. آسکون درحال حاضر با بیش از ۲۵۰۰ عضو ، ۱۹ شعبه داخلی و ۴ شعبه خارجی و ۷ کمیسیون صنفی، فعال است. اعضای آن در بخش های مواد غذایی، ساخت و ساز، خدمات، ماشین آلات صنعتی، قطعات جانبی، پوست و چرم، نساجی، پوشاک، تولید کاغذ، الکتریک و الکترونیک، شیمیائی و مبلمان در اقتصاد ترکیه ایفای نقش دارند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن