اخبار نساجی

رودهن منطقه ویژه اقتصادی طلا و جواهر می شود

دماوند – خبرگزاری مهر: نماینده مردم شهرستانهای دماوند و فیروزکوه ضمن اعلام خبر کلنگ زنی طرح شهر طلا و جواهر رودهن گفت: بدنبال پیگیریهای به عمل آمده و مساعدت مسئولان استانداری تهران منطقه ویژه اقتصادی طلا و جواهر در رودهن استقرار خواهد یافت.

شاهرخ رامین در گفتگو با خبرنگار مهر در دماوند اظهار داشت: یکی از مهمترین پروژه های شهرستان دماوند، استان تهران و حتی کشور احداث شهر طلا و جواهر در حد فاصل شهرهای رودهن و آبعلی است که در آینده ای بسیار نزدیک شاهد برگزار مراسم کلنگ زنی آن خواهیم بود.

این مسئول طرح یاد شده را سرمنشاء تحولاتی بزرگ خواند و افزود: طرح شهر طلا و جواهر رودهن با راه اندازی خود می تواند علاوه بر شهرستان دماوند در مناطق مختلف شمالشرق استان تهران، سایر نقاط این استان و حتی کشور سرمنشاء بروز تحولاتی بزرگ شمرده شود.

فرش ماشینی خوب تبلیغات

وی ادامه داد: با توجه به حجم سرمایه ای که از سوی صاحبان صنایع طلا و جواهر کشور به این شهر گسیل خواهد شد بانک اقتصاد نوین خود را بعنوان نخستین حامی مالی آن مطرح ساخته است.

ایجاد رشته طلا و جواهر در مدارس سماء

رامین پیرامون ارائه آموزشهای لازم به علاقمندان رشته های طلا و جواهرسازی عنوان کرد: شهر طلا و جواهر رودهن با همکاری دانشگاه آزاد تمهیداتی پیرامون ارائه آموزشهای لازم درخصوص رشته های حوزه طلا و جواهر در مدارس سماء همراه با ارائه مدارک فوق دیپلم پایان دوره اندیشیه و اجرایی خواهد کرد.

نماینده مردم شهرستانهای دماوند و فیروزکوه بیان کرد: باید از همین امروز با آموزش نیروی انسانی کافی علاوه بر ایجاد اشتغال و کاهش معضل بیکاری نواحی مختلف شمالشرق استان تهران و پایتخت نیازهای این صنعت قدرتمند را نیز تامین کرد.

تبدیل رودهن به منطقه طلا و جواهر

این مسئول از تبدیل رودهن به منطقه ویژه اقتصادی طلا و جواهر خبر داد و گفت: بدنبال پیگیریهای بعمل آمده و مساعدت مسئولان استانداری تهران منطقه ویژه اقتصادی طلا و جواهر در رودهن استقرار خواهد یافت.

وی بیان کرد: بدیهی است که با وقوع چنین اتفاق خجسته ای دست اندرکاران صنف طلا و جواهر کشور می توانند با سود جستن معافیتهای مالیاتی چنین مناطقی حمایتهای لازم در زمینه های مختلف را اخذ و با دغدغه کمتری به توسعه صنعت سودآور و اشتغالزای یاد شده بپردازند.

شهر ۳۰ هزار نفری رودهن با مساحتی بالغ بر هزار و ۴۰۰ هکتار در ۳۰ کیلومتری شمالشرق استان تهران قرار داشته و با مناطقی نظیر بومهن، دماوند و لواسانات همجوار است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن