اخبار نساجی

رودهن منطقه ویژه اقتصادی طلا و جواهر می شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

دماوند – خبرگزاری مهر: نماینده مردم شهرستانهای دماوند و فیروزکوه ضمن اعلام خبر کلنگ زنی طرح شهر طلا و جواهر رودهن گفت: بدنبال پیگیریهای به عمل آمده و مساعدت مسئولان استانداری تهران منطقه ویژه اقتصادی طلا و جواهر در رودهن استقرار خواهد یافت.

شاهرخ رامین در گفتگو با خبرنگار مهر در دماوند اظهار داشت: یکی از مهمترین پروژه های شهرستان دماوند، استان تهران و حتی کشور احداث شهر طلا و جواهر در حد فاصل شهرهای رودهن و آبعلی است که در آینده ای بسیار نزدیک شاهد برگزار مراسم کلنگ زنی آن خواهیم بود.

این مسئول طرح یاد شده را سرمنشاء تحولاتی بزرگ خواند و افزود: طرح شهر طلا و جواهر رودهن با راه اندازی خود می تواند علاوه بر شهرستان دماوند در مناطق مختلف شمالشرق استان تهران، سایر نقاط این استان و حتی کشور سرمنشاء بروز تحولاتی بزرگ شمرده شود.

hinza chemical تبلیغات

وی ادامه داد: با توجه به حجم سرمایه ای که از سوی صاحبان صنایع طلا و جواهر کشور به این شهر گسیل خواهد شد بانک اقتصاد نوین خود را بعنوان نخستین حامی مالی آن مطرح ساخته است.

ایجاد رشته طلا و جواهر در مدارس سماء

رامین پیرامون ارائه آموزشهای لازم به علاقمندان رشته های طلا و جواهرسازی عنوان کرد: شهر طلا و جواهر رودهن با همکاری دانشگاه آزاد تمهیداتی پیرامون ارائه آموزشهای لازم درخصوص رشته های حوزه طلا و جواهر در مدارس سماء همراه با ارائه مدارک فوق دیپلم پایان دوره اندیشیه و اجرایی خواهد کرد.

نماینده مردم شهرستانهای دماوند و فیروزکوه بیان کرد: باید از همین امروز با آموزش نیروی انسانی کافی علاوه بر ایجاد اشتغال و کاهش معضل بیکاری نواحی مختلف شمالشرق استان تهران و پایتخت نیازهای این صنعت قدرتمند را نیز تامین کرد.

تبدیل رودهن به منطقه طلا و جواهر

این مسئول از تبدیل رودهن به منطقه ویژه اقتصادی طلا و جواهر خبر داد و گفت: بدنبال پیگیریهای بعمل آمده و مساعدت مسئولان استانداری تهران منطقه ویژه اقتصادی طلا و جواهر در رودهن استقرار خواهد یافت.

وی بیان کرد: بدیهی است که با وقوع چنین اتفاق خجسته ای دست اندرکاران صنف طلا و جواهر کشور می توانند با سود جستن معافیتهای مالیاتی چنین مناطقی حمایتهای لازم در زمینه های مختلف را اخذ و با دغدغه کمتری به توسعه صنعت سودآور و اشتغالزای یاد شده بپردازند.

شهر ۳۰ هزار نفری رودهن با مساحتی بالغ بر هزار و ۴۰۰ هکتار در ۳۰ کیلومتری شمالشرق استان تهران قرار داشته و با مناطقی نظیر بومهن، دماوند و لواسانات همجوار است.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن