اخبار نساجی

رقم ۴۸ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی در سال ۹۰ فراتر از برنامه بود

 

رقم ۴۸ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی در سال ۹۰ فراتر از برنامه بود

معاون كمك های تجاری سازمان توسعه تجارت گفت: میزان صادرات غیرنفتی در سال گذشته با احتساب صادرات خدمات فنی و مهندسی به ۴۸ میلیارد دلار رسید كه نشان می دهد، این رقم فراتر از برنامه های پیش بینی شده بوده است.

‘كیومرث فتح اله كرمانشاهی’ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، عنوان كرد: میزان صادرات غیرنفتی در سال گذشته ۴۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بود كه با احتساب چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار صادرات خدمات فنی و مهندسی، به ۴۸ میلیارد دلار رسید.

وی با اشاره به اجرای پروژه های مختلف فنی و مهندسی توسط بیش از ۲۵ شركت در ۱۰ كشور گفت: این فعالیت ها در بخش های نیرو، صنعت، ساختمان، راه و خطوط ارتباطی، اشتغال، انرژی، فاضلاب و آب های سطحی، سدسازی در بازارهای هدف است.

این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت، عمده ترین راه های توسعه صادرات و افزایش بازارهای صادراتی را حمایت از تولید دانست و گفت: نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقللاب ما را به تحقق اهداف صادراتی امیدوارتر می كند.

وی افزود: بطور حتم با توجه به تاكید مقام معظم رهبری به حمایت از تولید ملی در سال جاری، موضوع تولید صادراتی، از مباحث شعاری خارج شده و عملیاتی می شود.

وی، قیمت تمام شده با نرخ رقابتی و توجه به كیفیت را دو شرط كافی برای صادرات دانست و گفت: اگر به دنبال محقق كردن اهداف صادراتی و استراتژی توسعه صادرات هستیم باید این مكانیزم ها را در تولید مورد توجه قرار دهیم.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن