رشد غول فرش ماشيني عربستان صعودي

گروه الثريايي و پيش بيني رشد سالانه ۳۰ درصدي در صنعت فرش و کفپوش تا سال ۲۰۲۰

طبق آمارها پيش بيني ميشود تا سال ۲۰۲۰ صنعت فرش ماشيني و ساير کفپوش ها در منطقه خاور ميانه و کشورهاي حوزه خليج فارس رشد سالانه ۳۰ درصد را تجربه کند.  انتظار مي رود اين رشد توسط تحول صورت گرفته در تکنولوژي هاي توليد و گسترش استاندارهاي صنعتي و البته به واسطه رشد غول هاي املاک و ساخت و ساز و پروژه هاي بسيار عظيمي که در منطقه وجود دارد هدايت شود و قطعا اين رشد بازاري بي بديل به ويژه براي شرکتهاي فرش و کفپوش فعال در منطقه به وجود مي‌آورد.

آقاي طلال الثريايي مدير بازاريابي اين گروه توليد کننده به عنوان يکي از شرکت هاي بزرگ و پيشرو در صنعت فرش و کفپوش جهان  در حاشيه نمايشگاه ايندکس که اخيرا در مرکز نمايشگاه هاي بين المللي دبي برگزار گرديد در اين باره گفت: «منطقه خاور ميانه خود را براي ميزباني از دو رويداد بي‌نظير مانند نمايشگاه اکسپو ۲۰۲۰ در شهر دبي – امارات و همچنين جام جهاني ۲۰۲۲  دوحه – قطر آماده مي‌کند و اين براي همه شرکت هاي بزرگ در منطقه يک موقعيت و فرصت استثنايي است.» ايشان ضمن موفق خواندن نمايشگاه ايندکس آنرا محلي براي تجمع همه طراحان داخلي و محصولات مرتبط با صنعت نور، اشپزخانه ، مبلمان و … خواند و ادامه داد: «به عقيده من منطقه داراي پتانسيل هاي زيادي براي پيشرفت و توسعه است. ما پروژه هاي بسيار بزرگ و موفقي را در منطقه داريم که هر کدام زمينه ساز رشد اقتصادي و رونق خواهد شد. به همين دليل ما يک رشد سالانه ۳۰  درصدي را براي صنعت فرش و کفپوش نيز پيش بيني مي‌کنيم که حداقل تا سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت. رشد توليدات شرکت هاي توليد کننده کفپوش در منطقه نظير الثريايي گواه اين ادعاست»

بر طبق آمارهاي بين المللي موجود اين غول عربستان صعودي يعني شرکت الثريايي در رتبه چهاردهمين توليدکننده بزرگ انواع فرش و کفپوش جهان قرار دارد و قصد دارد موقعيت خود را به سمت ۱۰ شرکت برتر در اين زمينه ارتقاء دهد.  اين شرکت ۲۰۰۰ پرسنل دارد. طبق آمارهاي ارائه شده توسط منابع عربستاني مصرف سالانه انواع فرش و موکت در اين کشور در حدود ۷۰ ميليون متر مربع است و اين کشور با توليد ۱۲۰ تا ۱۳۰ ميليون متر مربع فرش و موکت در رده سومين توليد کننده بزرگ جهان قرار دارد. اين محصولات در ۸ کارخانه بزرگ عربستاني توليد مي شود. ۵۱ درصد کل صنعت نساجي عربستان بر روي توليد انواع موکت هاي تافتينگ و نمدي متمرکز است که به بيش از ۷۵ کشور در سراسر جهان صادر مي‌شود.

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *