اخبار فرش ماشینی

رئيس سازمان توسعه تجارت هشدار داد‎: حجم روابط تجاري ايران و عراق کاهش مي‌يابد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

‎تصوير مسئولان و‎ ‎فعالان اقتصادي عراق نسبت به تجارت و فعالان اقتصادي کشورمان به حدي منفي‎ ‎است که موجب نشاندن عرق شرم بر پيشاني ما مي‌شود‎.
به گزارش خبرنگار موج، بابک افقهي معاون وزير بازرگاني و رئيس سازمان‎ ‎توسعه تجارت در سي و هشتمين نشست هيات نمايندگان اتاق بازرگاني تهران با‎ ‎اعلام اين مطلب گفت: تصوير ذهني عراقي ها از بازرگان و کالاهاي ايراني به‎ ‎حدي مخدوش است که آنها ما را متهم مي‌کنند که ايران اقدام به فروش کالاي‎ ‎پيله‌وري و بازارچه‌اي به اين کشور مي‌نمايد‎.

‎وي‎ ‎افزود: با توجه به شرايط تحريم و مشکلاتي که صادرکنندگان با آن مواجه‎ ‎هستند، بايد گفت که نحوه تجارت ايران با عراق بسيار نامطلوب است و ادامه‎ ‎اين امر منجر به افول حجم تجارت ميان ايران و عراق مي‌شود‎.
رئيس سازمان‎ ‎توسعه تجارت ادامه داد: ايران در سال گذشته ۴٫۲ ميليارد دلار کالاي‎ ‎غيرنفتي به عراق صادر کرده است که اين رقم در سال‌جاري به ۱٫۲ ميليارد‎ ‎دلار رسيده است‎. ‎معاون وزير بازرگاني با اشاره به مرز مشترک ۱۴۵۰‏‎ ‎کيلومتري ميان ايران و عراق اذعان داشت: ايران و عراق در بخش‌هاي مختلف‎ ‎اجتماعي، فرهنگي، مذهبي و اقتصادي با يکديگر تشابهات بسياري دارند، اما به‎ ‎رغم وجود اين تشابهات و مرز گسترده ميان دو کشور، نخستين مرکز تجاري ايران‎ ‎در سليمانيه عراق طي هفته‌هاي آتي افتتاح مي‌شود و اين در حالي است که‎ ‎کشور ترکيه چندين مرکز تجاري در عراق راه‌اندازي کرده است‎.

رئيس سازمان‎ ‎توسعه تجارت تصريح کرد: تجارت ايران و عراق مبتني بر شيوه پيله‌وري و‎ ‎مرزنشيني است و هيچ‌گاه بنگاه‌هاي بزرگ در بازار اين کشور حضور نيافته‌اند‏‎. ‎اين‎ ‎مقام مسئول متذکر شد: اگر روابط تجاري ميان ايران و عراق به همين منوال‎ ‎ادامه پيدا کند، به طور قطع حجم مبادلات دو کشور افول پيدا خواهد کرد‎.‎

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن