اخبار نساجی

دولت در ارائه خدمات بيمه دنبال كسب سود نيست / افزايش توان توليد در دستور کار

 

دولت در ارائه خدمات بيمه دنبال كسب سود نيست / افزايش توان توليد در دستور کار

    وزير امور اقتصادي و دارايي با اعلام اینکه دولت در ارائه خدمات بيمه اي به دنبال كسب سود نيست، گفت: افزايش توان توليد در كشور، محور برنامه هاي راهبردي قرار گرفت.

به گزارش مهر، علی طیب نیا در مراسم معارفه رئيس و اعضاي جديد هيئت مديره بيمه ايران گفت: حركت بيمه ها بايد به گونه اي باشد كه با ايجاد فضاي امن اقتصادي همراه با كاهش ريسك سرمايه گذاري و فعاليت هاي توليدي، زمينه افزايش توليد و به دنبال آن افزايش اشتغال و رفاه و در نتيجه، افزايش درآمدهاي پاك مالياتي را فراهم كند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در همين راستا، هدف گذاري كلان ما افزايش توان توليد كشور به عنوان ريشه اصلي و درمان همه نابساماني هاي اقتصادي كشور است كه اين امر هم چنانچه گفته شد، جز در سايه توسعه صنعت بيمه و نقش آفريني آن به عنوان يكي از عوامل اصلي در بهبود امنيت فضاي كسب و كار و افزايش بهره وري در اقتصاد، ميسر نيست.

وی با تاكيد بر اینکه افزايش توان توليد در كشور، محور برنامه هاي راهبردي وزارت اقتصاد است، به توان درآمد آفريني در كشور و تاكيد بر ضرورت پرهيز از نگاه درآمدانگارانه به صادرات نفتي اشاره کرد و اظهارداشت: منابع عظيم نفتي را نبايد درآمد تلقي كرد بلكه نفت يك ثروت خدادادي است و تنها درآمد واقعي، درآمدهاي پاک مالياتي ناشي از توليد است.

طيب نيا با اعلام اینکه دولت در ارائه خدمات بيمه اي به دنبال كسب سود نيست، به وظايف حاكميتي شركت بيمه ايران اشاره کرد و ارايه خدمات نوين، محصولات جديد و با ريسك هاي بالا را از جمله خدمات اين شركت دانست.

وی با اشاره به اينكه دراكثر كشورهاي دنيا صنعت بيمه به بخش خصوصي واگذار شده است، نحوه انتظاري كه در كشور ما از بيمه ايران وجود دارد را عامل اصلي دولتي ماندن بيمه ايران تاكنون ذکر کرد و گفت: بيمه ايران بايد تلاش خود را معطوف به آن بخش از خدمات كند كه ساير شركتهاي بخش خصوصي انگيزه لازم براي قبول مسئوليت در اين حوزه را ندارند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: معرفي خدمات نوين و محصولات جديد و همچنين فعاليت در حوزه هايي كه به دليل ريسكهاي بالا جذابيت كمتري براي ديگران در آن وجود دارد از جمله اصلي ترين رويكردهاي بيمه ايران به شمار مي رود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن