اخبار نساجی

دلیل توقف چند روزه صادرات سنگ آهن

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

توقف صادرات سنگ آهن

رییس کل گمرک از ارزش گذاری و محاسبه یکسان قیمت و عوارض کالاها در تمامی گمرک‌ها خبر داد.

عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هیچ تفاوتی در قیمت‌گذاری کالا در گمرک‌ها نیست و تمام کالاها با ارز مبادلاتی ۲۴۵۰ تومانی ارزش گذاری می‌شوند.

وی درباره بخش‌نامه عوارض صادرات سنگ آهن توضیح داد: ۲۵ آذر سال گذشته بخش نامه وضع عوارض ۴۰درصدی روی صادرات سنگ آهن در سایت گمرک برای اطلاع رسانی قرار گرفت. این بخش نامه به عنوان محدودیت‌های صادراتی شناخته می‌شود.

رییس کل گمرک ادامه داد: تفسیری که گمرک از این بخشنامه در مورد سنگ آهن کرده بود به این ترتیب بود که سنگ دانه نیز مشمول بخشنامه می‌شود اما سازمان توسعه تجارت اعلام کرد سنگ دانه جزو بخش نامه به حساب نمی‌آید.

معمارنژاد تصریح کرد: به دلیل این تفاوت تفسیر مشکلاتی در ۱۰ تا یک ماه گذشته برای صادرکنندگان به وجود آمد.

وی بیان کرد: در حال حاضر سازمان توسعه تجارت و صادرکنندگان در حال مذاکره هستند تا به یک نتیجه برسند و باید سازمان توسعه تجارت به طور شفاف به ما اعلام کند که آیا سنگ دانه جزو بخش نامه قرار می‌گیرد یا نه.

به گزارش ایسنا، در تازه ترین اظهارنظر دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن گفته که طبق توافقات انجام شده قرار است تا ساعت ۱۲ روز سه‌شنبه (امروز) بخشنامه مربوط به دریافت عوارض ۴۰ درصدی از صادرات سنگ‌آهن لغو شود.

محمد حبیبی توضیح داده که در جلسه دیروز انجمن با نمایندگان گمرک، سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت، معدن و تجارت توافق شد تا ساعت ۱۲ امروز بخشنامه مربوط به اخذ عوارض ۴۰ درصدی از صادرات سنگ‌آهن دانه‌بندی به صورت موقت لغو شود.

به گفته وی قرار است نقشه راهی با توافق بین ذی‌نفعان در زمینه صادرات سنگ‌آهن تدوین شود.

واردات روغن و شکر به مجوز بهداشت و استاندارد نیاز دارد

رییس کل گمرک بیان کرد: شکر و روغن و هر کالایی که وارد کشور می‌شود باید ثبت سفارش یا یکی از برگه‌های قرنطینه، بهداشت و فنی را داشته باشد.

معمارنژاد ادامه داد: روغن و شکر مجوز بهداشت و استاندارد را لازم دارند و اگر مشکلی در تامین ارز یا ثبت سفارش و قرنطینه و بهداشت نداشته باشند ترخیص می‌شوند.

واردکنندگان دارو از اختصاص ارز و قیمت گذاری آن اطلاعی ندارند

وی درباره دارو گفت: با ترخیص هیچ کالایی مشکل نداریم به شرط این‌که تمام مجوزها و ثبت سفارش آن‌ها آماده باشد. در مورد دارو نیز می توان گفت به دلیل این‌که واردکنندگان آن اطلاعی از اختصاص ارز و قیمت گذاری آن ندارند حاضر به ترخیص دارو نیستند.

رییس کل گمرک تصریح کرد: در حال حاضر واردکنندگان نمی دانند قیمت گذاری دارو با ارز مرجع صورت می‌گیرد یا مبادلاتی یا آزاد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن