اخبار نساجی

دعوت از کویتی ها برای سرمایه گذاری در ایران

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، بخش‌هاي دولتي و خصوصي كويت را به سرمايه گذاري در سه حوزه صنايع فولاد، پتروشيمي و هتلداري فراخواند.

به گزارش افکارنیوز، اكبر تركان در ديدار با وزیر بازرگانی و صنایع کویت، ضمن استقبال از آمادگي دولت كويت براي گسترش مناسبات به ظرفيت هاي اقتصادي و صنعتي مناطق آزاد ايران به ويژه اروند، بخش هاي دولتي و خصوصي كويتي را به سرمايه گذاري در سه حوزه صنايع فولاد، پتروشيمي و هتلداري فراخواند.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: مزيت هاي مانند دسترسي به منابع انرژي گاز، برق و آب، راه آهن و فرودگاه بين المللي در اروند، شرايط ايده عالي را براي سرمايه گذاري در صنايع نفت، گاز و پتروشيمي اين منطقه فراهم مي كند.

وی تصریح کرد: طبق قانون، سرمايه گذاران در حوزه پالايشگاهي از تخفيف ۵ درصدي استخراج و پالايش نفت برخوردار خواهند بود و اين يك مزيت چشمگير براي فعالان حوزه انرژي محسوب مي شود.

ترکان، همچنین سرمايه گذاران كويتي را به توسعه پروژه هاي مربوط به گردشگري سلامت دعوت كرد و از مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و سفير كشورمان در كويت خواست تا مقدمات انعقاد قراردادهاي همكاري با تجار و سرمايه گذاران كويتي را در منطقه آزاد اروند فراهم كنند و براي پيگيري موضوعات مطرح شده در اين ديدار كميته ويژه اي را تشكيل دهند.

همچنین در این نشست، عبدالمحسن المدعج، وزير بازرگاني و صنايع كويت نیز از اشتياق دولت و بخش خصوصي كويت به سرمايه گذاري در منطقه آزاد اروند به ويژه در شهرهاي آبادان و خرمشهر خبر داد و گفت: اكنون كه دو ملت برادر ايران و كويت از مصائبي كه دشمني واحد بر آنان تحميل كرده بود رها شده اند شايسته است كه به افق آينده و صلح و آرامش در منطقه بيانديشند و اين مهم در گرو ارتباطات مستحكم آنها است.

وی افزود: امتياز بزرگ سرمايه گذاران كويتي اين است كه در ايران احساس غربت نمي كنند. چراكه مراودات دو ملت داراي ژيشينه اي كهن و سازنده است.

عبدالمحسن المدعج با اعلام اين كه به زودي هيات هاي بزرگي از بازرگانان، سرمايه گذاران و تجار كويتي به ايران سفر خواهند كرد تاكيد كرد: آبادان و خرمشهر براي ما ناشناخته نيست، با اين حال ما از ميزبان ايراني خود انتظار داريم تا فرصت هاي سرمايه گذاري در منطقه آزاد اروند را به موثرترين شيوه ممكن به برادران كويتي خود معرفي كنند.

وی اظهار داشت: اكنون كه ايران عرصه جديد را در مناسبات منطقه اي بين المللي خود گشوده است بايد از اين فرصت مناسب براي همكاري هاي اقتصادي و سياسي استفاده كرد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن