اخبار فرش ماشینی

دستور العمل جديد تاسيس واحد هاي صنعتي

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

معاون برنامه ريزي وزير صنايع و معادن با تشريح نقش اصلاح الگوي مصرف در سرمايه گذاري هاي جديد بخش صنعت گفت : دستورالعمل مربوط به هدفمند كردن سرمايه گذاري در كشور تدوين شده است و به سازمانهاي زير مجموعه وزارت صنايع ابلاغ شده تا با اجراي آن منابع مالي و نهاده هاي توليد از جمله انرژي بيشتر به سمت فعاليت هاي سوق داده شده كه بازده اقتصادي بالايي را دارا هستند و در حوزه صنايع اشباع قرار ندارند .
محسن حاتم در گفتگو با فارس ادامه داد: به اين ترتيب دستورالعمل جديد صدور جواز تاسيس واحد هاي صنعتي و معدن تدوين شده و در آن اولويتها و فرصت هاي سرمايه گذاري در كشور مورد بررسي قرار گرفته است . معاون وزير صنايع تصريح كرد: اين دستورالعمل در پي محدوديت هاي موجود در زمينه منابع انرژي كشور طي سال هاي اخير تدوين شده و با اجراي آن سرمايه گذاري ها به سمت صنايع اولويت دار هدايت مي شود .

وي تاكيد كرد :طرح مذكور بر طرح هاي در دست اجرا و پروژه هايي كه قبلا جواز گرفته اند ، تاثيري ندارد ، ولي بر طرحهايي كه در گذشته جواز تاسيس دريافت كرده اند و هم اكنون فعال نيستند موثر خواهد بود .
حاتم با بيان اينكه صنايع موظف به رعايت استانداردهاي مشخص شده مصرف انرژي خواهد بود ،اظهار داشت :استاندارهاي مصرف انرژي محصولات وارداتي نيز مشخص شده و سعي ميشود كالايي به كشور وارد شود كه از نظر مصرف انرژي در حد قابل قبولي قرار داشته باشد . وي در مورد نحوه تامين مالي اجراي اين طرح نيز گفت: در گذشته طرحي وجود داشت كه براساس آن تسهيلاتي به واحدهاي صنعتي جهت اصلاح ميزان مصرف انرژي اختصاص مي يافت، ولي اجراي اين طرح به وزارت نفت موكول شد و هم اكنون ابراز مستقيمي دراين زمينه در دست وزارت صنايع نيست.   

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

hinza chemical تبلیغات

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن