اقتصاد و مدیریت

درآمدهای مالیاتی باید سالانه ۳۳ درصد رشد یابد

 

درآمدهای مالیاتی باید سالانه 33 درصد رشد یابد

رییس كل سازمان امور مالیاتی گفت: هر چند هزینه های جاری دولت بر اساس برنامه پنجم توسعه نباید سالانه بیش از ۱۰ درصد رشد یابد، اما درآمدهای مالیاتی كشور باید سالانه ۳۳ درصد رشد پیدا كند تا به اهداف برنامه پنجم دست یابیم.

‘‌علی عسكری’ ‌روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا‌،‌ با تاكید بر اهمیت ضرورت وجود رابطه بین رشد درآمدهای مالیاتی و هزینه دولت، ‌افزود: باید همواره رشد درآمدهای مالیاتی و هزینه دولت با یكدیگر تناسب داشته باشد.

وی، رشد درآمدهای مالیاتی در سال گذشته را ۳۶ درصد اعلام و اظهار امیدواری كرد كه در سال جاری نیز رقم پیش بینی شده برای درآمدهای مالیاتی در بودجه محقق شود.

عسكری همچنین اظهار امیدواری كرد كه میزان درآمدهای مالیاتی بیش از پیش بینی ارقام برنامه پنجم توسعه نیز باشد كه البته دستیابی به این هدف دور از دسترس نیست.

وی درباره تاثیر درآمدهای نفتی و انرژی بر اقتصاد كشور گفت: منابع زیر زمینی باید به سرمایه های تولیدی تبدیل شود تا درآمد و اشتغالزایی در كشور ایجاد كند.

عسكری تصریح كرد: باید منابع بودجه دولت از منابع زیر زمینی منفك شود، زیرا تبدیل ارز حاصل از نفت به ریال به دلیل افزایش نقدینگی به عاملی برای رشد تورم تبدیل می شود.

وی ادامه داد: در صورتی كه سرمایه گذاری های كشور به سمت فعالیت در حوزه های اقتصادی و تولیدی هدایت شود، این امر تاثیرات ضد تورمی در كشور خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن