اخبار فرش ماشینیاسلاید شو

چگونگی تحلیل میزان تاثیرات حضور یک شرکت در رویداد داخلی یا خارجی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مقدمه:

دراين مقاله راجع به چگونگي گزارش نويسي و  تحليل شركت در نمايشگاه هاي داخلي و خارجي و بازخوردگيري از نمايشگاه براي تصميم گيري و هدف گذاري آينده سازمان خود كه آيا در آينده با همين كيفيت در نمايشگاه حضور پيدا كنيم و يا با چه استراتژي وارد بشويم، مطالبي را خدمت شما ارائه ميدهم. اين مقاله در دو بخش در شماره‌هاي تير و شهريور مجله نساجي كهن به صورت سري منتشر مي‌گردد. در بخش اول اين مقاله كه در شماره فعلي چاپ مي‌گردد به چند سوال پاسخ داده مي‌شود. همچنين در ادامه مقاله به روش‌هاي تعامل با مخاطب به طور مفصل اشاره خواهد شد.

 

آيا حضور در نمايشگاه و ارائه محصولات براي شركت شما دستاوردهاي قابل توجهي را ايجاد مي كند؟

نمايشگاه هاي بين المللي، تمام ابزارهاي بازاريابي با عملكرد بالا را به غرفه داران ارائه مي دهند، تا شركت‌ها بتوانند توانايي بالايي در ارائه محصولاتشان داشته باشند. همانطور كه مي دانيم نمايشگاه ها، مكان هايي جهت ايجاد فضايي براي خريد و فروش و كسب وكار، به نمايش گذاشتن عكس ها و تصاوير محصولات و لوگو شركت مي باشند، همچنين موجب آشنايي شركت با ديگر رقبا و تحليل بازار صنف خود مي شوند. بدين منظور نمايشگاه ها براي بقاء بازار، مقايسه واحدهاي فروش، قيمت محصولات، تنوع محصولات، مذاكره در مورد برنامه هاي كاربردي و ايجاد فرايند كسب و كار، مكان ايده آلي هستند. با اين تفاسير هر ساله بسياري از غرفه داران به دنبال اهداف گسترده تري نسبت به سال هاي پيش هستند.

در نمايشگاه هاي بين المللي اطلاعات ارائه شده محصولات به اندازه خود محصولات اهميت دارد و ارائه اطلاعات براي محصولات نياز به توضيح هر چه بيشتر براي بازديدكنندگان را بهمراه دارد كه با داشتن محصولات متنوع درنمايشگاه ، افراد حق انتخاب بيشتري دارند و اين مسئله تصميم گيري براي خريد مشتريان را سخت كرده و به همين نسبت بروز كردن اطلاعات و ايجاد اعتماد بطور فزاينده اي اهميت پيدا مي كند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

حال مي خواهيم بدانيم از ديد شركت هاي موفق، عوامل مؤثر بر حضور موفق در نمايشگاه چيست، كه از انتخاب درست نمايشگاهي كه در آن حضور پيدا مي كنيم گرفته تا جزئيات سازماني و تجزيه تحليل ها و پيگيريهاي صورت گرفته پس از نمايشگاه كه نتيجه  حضور حرفه اي در بازارهاي خارجي را مي دهد.

 

تعامل با مخاطبان

حال ۷ روش زير را به منظور داشتن استراتژي موفق جهت به نتيجه رسيدن سرمايه گذاري كه در نمايشگاه داشتيم، به شرح زير بررسي مي كنيم:

۱-استفاده از افراد متخصص در غرفه نمايشگاهي

يكي از نكات حائز اهميت افرادي هستند كه شما براي ارائه محصولاتتان در غرفه انتخاب مي كنيد، مي بايست آنها افراد متخصص و ماهري باشند كه علاوه بر تسلط كافي و تخصصي كالاهاي ارائه شده، بتوانند نه به صورت پيچيده بلكه به شكلي قابل فهم و با اشاره به نكات كليدي محصولات نسبت به رقبا آن را به بازديدكنندگان معرفي و آنها را راهنمايي كنند.

 

۲-هدف گذاري در نمايشگاه هاي بين المللي

اهداف نمايشگاهي ما هر چيزي مي تواند باشد، از نحوه مديريت تا ميزان سفارشات محصولات در نمايشگاه و ارتباطات مؤثر شكل گرفته بين غرفه داران و بازديدكنندگان و تنها با تعيين اهداف است كه مي توانيد موفقيتتان را اندازه بگيريد.

 

۳-انتخاب فضاي مناسب در غرفه

غرفه نمايشگاهي ما فضايي است كه با هردو عامل، بودجه اي كه براي غرفه صرف كرديم و بازديدكنندگان نمايشگاهي در ارتباط است پس بايد بتوانيم با توجه به ميزان هزينه در نظرگرفته شده براي غرفه با بهره مندي از طراحي گرافيكي دلنشين و متناسب با كالاي ارائه شده و همچنين از نورپردازي مناسب كه سطح نمايش محصول را بالا برده و كالاي موردنظر را شاخص كند، استفاده كنيم و مهمتر از همه اختصاص فضاي جداگانه به بازديدكنندگاني كه نيازمند جلسه حضوري هستند به منظور جلوگيري از تردد و ازدحام بي رويه پرسنل.

 

۴-تعامل با مخاطبان

زماني مي توانيد بازديدكنندگان را به سوي خود جذب كنيد كه خودتان را جاي آنها بگذاريد، سرگرمي هاي مناسب داخل غرفه، فضاهاي نشستن، پذيرائي و ايجاد فضايي نوآورانه براي استراحت مي تواند موجب عقب نشيني ديگر غرفه داران شود و براي شما شانس گفتگو در محيطي آرام را ايجاد كند و همچنين به بازديدكنندگان اين اطمينان را بدهيد كه بدون نگراني از گيرافتادن در دام فروشندگان سمج، مي توانند از غرفه بازديد كنند

 

 

امیرحسین عبائی – مربی و مشاور در کسب و کار در حوزه صنعت         

 

این مطلب را نیز بخوانید
پیشنهاد سردبیر : حضور در نمایشگاه ها- چگونگی گزارش نویسی و تحلیل                                                                

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن