اخبار فرش ماشینیاسلاید شو

تولید ۳۵ میلیون مترمربع فرش ماشینی در ۵ ماهه امسال

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد که در پنج ماهه نخست امسال ۳۴ میلیون و ۹۰۱ هزار متر مربع فرش ماشینی تولید شده که نسبت به تولید ۳۳ میلیون و ۹۶۱ هزار متر مربع از این کالا در مدت مشابه سال گذشته ۲.۸ درصد افزایش داشته است.

 

به گزارش مجله نساحی کهن به نقل از ایسنا، این آمار حاکی از این است که از بین چهار نوع ماده اولیه صنایع نساجی، تولید دو مورد کاهش داشته است. تا پایان مرداد ماه امسال ۷۵۰ تن الیاف اکریلیک تولید شده که نسبت به تولید ۱۶۰۰ تنی این محصول در سال گذشته، ۵۳.۱ درصد کاهش داشته است.

تولید نخ سیستم پنبه ای و ترکیبی الیاف مصنوعی نیز با کاهش ۰.۵ درصدی مواجه بوده و تولید آن از ۸۶ هزار و ۷۰۰ تن در پنج ماهه اول سال گذشته به ۸۶ هزار ۳۰۰ تن در مدت مشابه سال جاری رسیده است.
در این میان تولید نخ پلی استر در این مدت ۲۴.۹ درصد افزایش داشته است؛ به طوری که در پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به ترتیب ۹۸ هزار و ۵۰۰ و ۱۲۳ هزار تن از این نوع نخ تولید شده است.

تولید الیاف و تاپس پلی استر نیز تا پایان مرداد ماه امسال ۱۶.۵ درصد افزایش داشته و به ۹۲ هزار و ۴۰۰ تن رسیده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۷۹ هزار و ۳۰۰ تن از این محصول تولید شده است.

تولید چرم و کفش هم افزایش یافت

همچنین جدیدترین آمار (مقدماتی) تولید کالاهای منتخب صنعتی نشان می دهد که در پنج ماهه نخست امسال ۱۷ میلیون و ۱۰۰ هزار فوت مربع چرم تولید شده که نسبت به تولید ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار فوت مربع از این محصول در مدت مشابه سال گذشته، ۳.۶ درصد افزایش یافته است.
تولید انواع پای پوش نیز در این مدت ۰.۹ درصد افزایش داشته و از ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار زوج در پنج ماهه نخست سال گذشته به ۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار زوج در مدت مشابه امسال رسیده است.

 

‫——————————-‬

این مطلب را نیز بخوانید
پیشنهاد سردبیر:‌ تولید فرش ماشینی در ایران و وابستگی شدید به دلار

‫——————————-‬
تحریریه مجله نساجی کهن

ارسال مقالات و ترجمه جهت انتشار در سایت : info@kohanjournal.com

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین اخبار و رویدادهای نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید
[instagram-feed]

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن