تولید پوشاک اسلامی و احیا فرش قزوین حمایت می شود

فریدون همتی سه شنبه شب در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گفت: تولید اسباب بازی با الگوی ایرانی، اسلامی مصداق حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.

استاندار قزوین در هجدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی که با حضور جمعی از مسئولان استانی در سالن باغستان قزوین برگزار شد افزود: اگر هر یک از مسئولان اجرایی وظایف مدیریتی خود را به خوبی انجام دهند بسیاری از مشکلات پیش رو مرتفع می شود.

وی افزود: مدیران نسبت به مردم و دولت مسئول هستند و اگر فعالیت مناسبی نداشته باشند به حساب دولت نوشته می شود لذا باید با هم افزایی و تعامل با یکدیگر سرعت کارها را بیشتر کنیم.

همتی بیان کرد: برای رفع مشکلات می توانیم از توانمندی همه دستگاه ها استفاده کنیم تا نتیجه کار بهتر باشد و در این راستا نیز برای افزایش سطح تولید، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال لازم است نگاه ویژه ای داشته باشیم.

وی با تاکید بر افزایش سطح کیفی تولیدات داخلی یادآورشد: دستگاه های اجرایی استان باید برای تبلیغ و حمایت از تولید داخلی اقدام کرده تا بازار خوبی برای تولید کنندگان بدست بیاوریم.

استاندار قزوین بر فراهم کردن زمینه انجام فعالیت های اقتصادی و اشتغالزایی در استان تاکید کرد و گفت: فضای تولید و اشتغال تنها در بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری نیست بلکه باید صنعت های جدیدی را ایجاد کنیم تا کارها شتاب گیرد.

همتی ضمن قدردانی از عملکرد مثبت و فعالیت های صورت گرفته توسط مرکز جهاد دانشگاهی قزوین در خصوص ایجاد اشتغال و تولید، یادآور شد: فعالیت این مرکز در موضوع های خاص و نو بیانگر نگاه ویژه در این حوزه و استفاده از ظرفیت و دانش جوانان خوش فکر و صاحب ایده است.

وی با اشاره به حمایت از زنان کارآفرین و سرپرست خانوار گفت: ضمن قدردانی و تکریم این قشر، زنان کارآفرین باید به جامعه معرفی شوند تا منزلت اجتماعی آنان ارتقا یابد.

استاندار قزوین تصریح کرد: جهاد دانشگاهی استان در بخش اشتغال و اقتصاد، فعالیت های خوبی را در چند سال گذشته انجام داده که به عنوان سند جدید اقتصاد، اشتغال و تولید برای استان و کشور اهمیت دارد.

همتی گفت: تولید پوشاک اسلامی، ایرانی، احیاء و تجاری سازی فرش قزوین و راه اندازی سامانه تجاری سازی کاریدا از جمله فعالیت های شاخص مرکز جهاد دانشگاهی استان قزوین است که جای تقدیر دارد.

وی اظهارداشت: با توجه به اعتبار مصوب شده در سفر ریاست جمهوری به استان آماده حمایت ویژه از این مرکز برای ادامه فعالیت ها و اجرای طرح های مطالعاتی هستیم.

وی بیان کرد: تولید اسباب بازی با الگوی ایرانی، اسلامی مصداق حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است و از آن حمایت می کنیم.

در ادامه مسئولان بخش های اقتصادی دیدگاههای خود را برای رونق اقتصادی استان ارائه کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *