اخبار نساجی

تولید نفت عراق به بالاترین رقم در ۳۳ سال اخیر رسید

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

تولید نفت عراق به بالاترین رقم در ۳۳ سال اخیر رسید

وزیر نفت عراق تاکید کرد میزان تولید نفت این کشور به بیش از ۳ میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین رقم طی ۳۳ سال گذشته است.

hinza chemical تبلیغات

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ عبدالکریم اللعیبی تصریح کرد افزایش تولید نفت عراق به بیش از سه میلیون بشکه در روز در ۳۳ سال اخیر بی سابقه بوده است .

بر اساس این گزارش وی افزود شرکت بریتیش پترولیوم در حال توسعه یک میدان بزرگ نفتی در منطقه کرکوک است و قصد دارد پیشنهادات جدیدی را برای افزایش تولید نفت در این منطقه به شرکتهای خارجی ارائه دهد . بر این اساس عراق سومین تولید کننده بزرگ نفت اوپک پس از عربستان و ایران به شمار می رود .

صنعت نفت عراق طی دهه های اخیر با جنگ تحریم و اشغال روبرو بوده است و برای بازسازی زیر ساختهای خود به میلیاردها دلار سرمایه گذاری نیاز دارد . عراق پنجمین ذخایر بزرگ نفت جهان را در اختیار دارد .

وزیر نفت عراق گفت تولید نفت عراق به بالاترین حد خود از سال ۱۹۷۹ میلادی رسیده است . عراق قصد دارد این رقم را تا پایان سال ۲۰۱۲ به بیش از ۳.۴ میلیون بشکه در روز افزایش دهد . میانگین تولید نفت عراق طی سال ۱۹۷۹ میلادی به بیش از ۳.۴۹ میلیون بشکه در روز رسیده است . تولید نفت عراق در سال ۱۹۹۳ میلادی به کمتر از ۴۵۵ هزار بشکه در روز رسیده است .

عاصم جهاد سخنگوی وزارت نفت عراق تاکید کرد میزان صادرات نفت این کشور طی ماه ژانویه به بیش از ۲ میلیون بشکه در روز رسیده است و قصد دارد این رقم را تا پایان سال ۲۰۱۲ میلادی به بیش از ۲.۶ میلیون بشکه در روز برساند .

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن