اخبار نساجی

تلاش نامزدهای IMF برای جلب نظر چین/ لاگارد گزینه مناسبی است!

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

یک رسانه غربی در گزارشی اعلام کرد با وجود شانس بیشتر نامزد فرانسوی برای ریاست صندوق بین المللی پول، ولی چین به عنوان یک قدرت اقتصادی هنوز از وی حمایت نکرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرنگار شبکه بی بی سی از پکن در گزارش خود می گوید: تحلیلگران بر این باورند که شانس کریستین لاگارد وزیر دارای فرانسه برای احراز پست ریاست صندق بین الملل پول بیشتر است و این در حالی است که هنوز “آگوستین کارستنز” رئیس بانک مرکزی مکزیک دست از رقابت با لاگارد برنداشته است.

نامزد فرانسه و مکزیک بر آن هستند تا با جلب حمایت کشورها جای “دومینیک استراوس کان” رئیس سابق صندوق را بگیرند. فردی که پس از یک اتهام مربوط به فساد اخلاقی برکنار شد.

hinza chemical تبلیغات

ریاست صندوق بین المللی پول بیش از ۶۰ سال است که در اختیار کشورهای اروپایی است و این کشورها در پی مطرح شدن اتهام فساد اخلاقی و استعفای استروس کان با این هدف که این پست در اختیار آنان بماند، بر روی این موضوع تبلیغ کردند که به سرعت بر سر نامزدی کریستین لاگارد برای جانشینی وی به توافق رسیده اند.

در ادامه، گزارشگر بی بی سی با اشاره به سفر هفته گذشه لاگارد به پکن برای جلب حمایت مقامهای چین می گوید: هفته گذشته لاگارد برای جلب حمایت بزرگترین اقتصاد در حال ظهور به پکن سفر کرد و این در حالی است که کارستنز روز پنجنشبه در اینجا حضور دارد و با مقامهای ارشد چین از جمله وزیر دارایی آن دیدار کرده است.

در ادامه گزارش آمده است: چین اعلام کرده است که این کشور از انتخاباتی آزاد و عادلانه برای ریاست صندوق بین المللی پول حمایت می کند، اما تاکنون این کشور از حمایت نامزدها دوری کرده است و احتمالاً هیچگاه علناً و به روشنی درباره حمایت از نامزدی خاص موضعگیری نخواهد کرد.

در پایان گزارش آمده است : وزیر دارایی چین اعلام کرده است که تمایل دارد تا فردی را از کشورهای در حال توسعه در ریاست صندوق ببیند، اما تاکنون هند، چین، و برزیل سه قدرت بزرگ در حال ظهور در عرصه اقتصاد جهانی نتوانسته اند بر فرد مشخصی از نامزدها ماننند کارستنز اجماع کنند و در پایان به نظر می رسد که کریستین لاگارد بتواند به چین آنچه را که این کشور می خواهد بدهد و آن “قدرت بیشتر در صندق بین الملل پول” است.

به گزارش مهر، در حالی که اروپایی ها تلاش می کنند ریاست صندوق بین المللی پول را از دست ندهند، در همین حال دیگر کشورها طرفدار ریاست یک کشور غیر غربی بر این صندوق هستند.

کشورهای “بریکس” شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی با انتخاب یک اروپایی به عنوان رئیس صندوق بین المللی پول مخالف هستند.

رادیو خبری فرانسه نیز در گزارشی با اشاره به سفر لاگارد به برزیل، هند و چین می گوید: وی در این سفرها موفق نشد این کشورها را به ادامه یافتن سنت انتخاب ریاست صندوق بین المللی پول از میان اروپاییان متقاعد کند.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن