اخبار نساجی

تغيير ساختار توليد و صادرات در برنامه راهبردي صنعت ، معدن و تجارت

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

در برنامه راهبردي صنعت ، معدن و تجارت

مشاور وزير صنعت ، معدن و تجارت گفت : تغيير ساختار توليد و صادرات و خود سازماندهي از جمله تصميمات مهمي بود كه در تدوين برنامه راهبردي صنعت ، معدن و تجارت گرفته شد و دنبال مي شود.

hinza chemical تبلیغات

به گزارش مهر، سيد رضا فاطمي امين افزود: الزام برنامه پنجم توسعه و يكپارچه سازي الگوهاي ذهني از جمله ضرورت هاي تدوين اين برنامه بود و در شرايطي كه بسياري از زير ساختها شكل گرفته اند نياز به تنظيم دقيق و هوشمندانه اقتصاد داريم.

مجري طراحي و تدوين برنامه راهبردي صنعت ، معدن و تجارت اضافه كرد : از ابتداي تدوين برنامه ، اجرايي شدن و همراهي همزمان تدوين و اجرا يكي از مهمترين ايده هايي بود كه پيگيري شد.

وي تصريح كرد: بررسي هاي تطبيقي برنامه را با ۸ سند مطرح و ۵۰ مخاطره جهاني ، استراتژي توسعه صنعتي كه سال ۸۲ منتشر شد و … انجام داديم.

فاطمی امین افزود : به لحاظ كيفيت كار برنامه راهبردي صنعت ، معدن و تجارت كاملا در چارچوب يك كار پژوهشي صورت گرفته است. فاطمي امين تصريح كرد: براي تغيير ساختار توليد و صادرات و خود سازماندهي در حوزه صنعت ، معدن و تجارت ستاد برنامه راهبردي پيش بيني شد كه وظايفي را هم برعهده دارد.

به گفته وي، اين ستاد براي يك دوره يكساله يا ۲ ساله كه برنامه پياده سازي شود ۷ وظيفه دارد و اين درحالي است كه سياست تدوين و اجراي همزمان وجود دارد و اجرا آغاز شده است.

فاطمي امين همچنين بر همراهي توان و عوامل و نيز رسانه ها براي اجراي برنامه تاكيد كرد.

برنامه راهبردي صنعت ، معدن و تجارت شامل طراحي يكپارچه يك برنامه در سطح كلان، ۱۴ برنامه عمومي(منابع انساني، فناوري، تجارت بين المللي، جريان مالي، فرهنگ و اجتماع و غيره) و ۵۹ برنامه زنجيره تامين (فلزات، تجهيزات حمل و نقل، تجهيزات الكتريكي و الكترونيكي و غيره) است.

محتواي اين برنامه در قالب ۳۰ كتاب تنظيم شده كه اولين و مهمترين آنها روز ۲۴ فروردين امسال با حضور رئيس جمهور در احلاس سراسري مديران وزارت صنعت، معدن وتجارت و در قالب كتابي رونمايي شد.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن