اخبار نساجی

تعیین سهم برای عقود مشارکتی و مبادله‌ای/ الزام بانکها به اجرای بسته

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رئیس شورای عالی هماهنگی مدیران عامل بانکهای دولتی تعیین سهم مشخص از تسهیلات بانکها به هر یک از عقود مبادله ای و مشارکتی را پیشنهاد کرد و گفت: در عین حال، بانکها ملزم به اجرای بسته بانک مرکزی هستند.

محمود رضا خاوری در گفتگو با مهر گفت: تعیین سهم مشخص از تسهیلات بانکها به هر یک از عقود مبادله ای و مشارکتی را در تدوین بسته سیاستی- نظارتی سال جاری بانک مرکزی پیشنهاد کرده بودیم.

وی عنوان کرد: بهتر این است که بر اساس عملکرد بانکها و بخشهای مختلف اقتصادی در این زمینه برای هر بانکی سهمی در نظر گرفته شود.

hinza chemical تبلیغات

رئیس شورای عالی هماهنگی مدیران عامل بانکهای دولتی تصریح کرد: بر این اساس معافیت از عقود مشارکتی برای برخی از بخشهای اقتصادی رقم می خورد.

وی افزود: بخشهایی که ارتباط مستقیم به تولید و تامین نهاده های تولیدی دارد می توانند از عقود مشارکتی معافیت داشته باشند و تسهیلات دهی به بخشهایی مانند تجارت بر اساس عقود مبادله ای می تواند صورت گیرد.

خاوری اجرای دقیق وصحیح بسته سیاستی – نظارتی سال ۹۰ بانک مرکزی توسط بانکها را الزامی دانست و تصریح کرد: تبعیت بانکها از این بسته بسیاری ضروری است.

وی سودآوری و پاسخگویی به نیازهای افراد جامعه توسط بانکها بر اساس سپرده های بانکی مردم را مهم ارزیابی کرد.

رئیس شورای عالی هماهنگی مدیران عامل بانکهای دولتی اظهارداشت: سیاست گذاری مطلوب پولی و اعتباری می تواند به نحوی به بانکها وسعت عملکرد بدهد که بانکها بتوانند فعالیتهایی در بازارهایی مانند بازار پول و بیمه داشته باشند.

خاوری با تاکید مجدد بر حفظ و ثبات ارزش پول از طریق کارمزدهای بانکی عنوان کرد: بانکها ملزم به واگذاری شرکتهای سرمایه گذاری خود بر اساس سیاستهای پولی و بانکی هستند.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن