اخبار نساجی

تعمیر مخزن یک میلیون بشکه ای “خارک”

مخزن یك میلیون بشكه ای ۳۷ جزیره خارك بوشهر روزچهارشنبه در آیینی، پس از ۱۴ماه با اتمام تعمیرات اساسی در مدار عملیات ذخیره سازی قرار گرفت

به گزارش افکار نیوز به نقل از  ایرنا، مدیرعامل شركت پایانه های نفتی ایران در این آیین گفت: ظرفیت سازی جدید یك میلیون بشكه ای در خارك، برای پایداری تولید نفت در كشور انجام شده است و افزایش ظرفیت ذخیره سازی به عنوان یك فعالیت مهم از سوی شركت پایانه های نفتی دنبال می شود.

‘پیروز موسوی’، تعویض كامل ورق های كف و آنولار مخزن به مقدار تقریبی ۷۰۰ تن، تخریب كامل آسفالت كف مخزن و ماسه ریزی، ترمیم نقاط آسیب دیده ورق های سقف شناور مخزن و ترمیم نقاط خوردگی را از جمله فعالیت هایی ذكر كرد كه درجریان این تعمیرات، انجام شده است.

وی با اشاره به ساخت این مخزن در سال ۷۳ توسط شركت ماشین سازی اراك تصریح كرد: اكنون با انجام تعمیرات اساسی، مخزن با كارآمدی بیشتری در سرویس قرار گرفته است.

مدیرعامل شركت پایانه های نفتی بیان كرد: هم اكنون تمام مراحل ساخت مخزن بومی سازی شده و از سال ۸۰ تاكنون، تعمیرات اساسی روی ۲۳ مخزن انجام و ۱۴ مخزن ساخته شده است.

وی امسال را نقطه عطفی درتاریخ صنعت نفت كشور خواند و گفت: مزین شدن صنعت نفت به حضور مقام معظم رهبری كه در ابتدا و انتهای سالجاری رخ داد، سال ۹۰ را به سالی فراموش نشدنی برای صنعت نفت تبدیل كرد.

جزیره خارك از توابع شهرستان بوشهر بزرگترین پایانه صادرات نفت ایران در فاصله ۵۷ كیلومتری شمال غرب بوشهر درآبهای خلیج فارس واقع است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن